Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

PESTO

Pies tricolor na tle trawy i zieleni

PIES PESTO OK. 5 LAT 6160939013553361 (74/22)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: A 13


 

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, łagodny, usłuchany

– zrównoważony

– świetnie komunikuje się z innymi psami
– otwarty na nowe relacje z Ludźmi
– uwielbia spacery i zabawy
– dobrze pracuje na smakołyki, jest bardzo łasy


Dzień dobry, jestem Pesto. I czasem się zastanawiam, czy moje życie da radę być jeszcze bardziej przewrotne… Trafiłem tutaj w lutym 2022, zostałem oddany przez właściciela z informacją, że w grudniu moją relację z nim naznaczyłem zębami. Poważny zarzut w psiej kartotece. Poważna skaza na wizerunku. 

Zostałem poddany czujnej obserwacji behawioralnej. Patrzyło na mnie wiele nieufnych oczu. A ja… dobrze te oczy rozumiałem, bo w strachu i nieufności zdarzyło mi się już żyć.

Wydaje mi się, że ich spojrzenia złagodniały w momencie, kiedy zorientowali się, jak wiele strachu wzbudza we mnie uniesiona ręka. Jakie przerażenie wywołuje we mnie szurnięcie nogą przy moim boku. Bo w obliczu tego, czego powiedzieć nie mogłem, ale co moje ciało opowiadało nad wyraz dosłownie… ciężko już komukolwiek było się na mnie gniewać.

I tak zostałem ulubieńcem wielu, bo dostałem szansę na pokazanie się z najlepszej strony. Jestem wesoły, komunikatywny, łagodny, ciekawski, ufny… Jestem taki, gdy wiem, że Twoje oczy nigdy nie spojrzą na mnie ze złością, którą poznałem wcześniej.

Dostałem drugą szansę i dom. Aklimatyzacja w nowej rodzinie wymaga czasu oraz wzajemnego szacunku. Opiekunowie narzucili mi zawrotne tempo, oczekując, że w ciągu kilku dni zaledwie w pełni zaadaptuję się w nowej rzeczywistości. Doszło do nieporozumienia w komunikacji na linii Człowiek – pies i zdarzył się nieszczęsny incydent, po którym znów trafiłem za kraty, do Promyka.

Ci, którzy mnie tu znają przecierali oczy ze zdumienia. Bo ja jestem czytelny i zrównoważony. Uwielbiam spacery i harce na wybiegu. Jestem też karny i łasy na pochwały i smakołyki. Chętnie współpracuję i uczę się nowych rzeczy. Lubię inne psy i jestem świetny w rozumieniu ich granic i potrzeb. Jeśli jakiś kolega nie chce kontaktu – ustąpię, jeśli boi się mnie lekko – delikatnie go ośmielę. Dobry jestem w psie gadki!

Lubię nawiązywać nowe relacje i staram się być otwarty na nowych Przyjaciół.

Taka to moja historia, którą skwitować można właściwie jednym zdaniem: pies nie potrafi kłamać. I nie kłamię: jestem już gotów na nowe! Na lepsze! Na wspaniałe życie u boku kogoś, kto rozumie psi język, z kim będziemy się wzajemnie kochać i szanować.

 

Pozdrawiam,
Pesto


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.