Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

KENT

DSC_9241-Edit

PIES KENT OK. 2 LATA 616093902623237 (166/24)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

BOKS: 42

Profil przygotowany przez wolontariat schroniska

SZYBKA ŚCIĄGA:

– silny, skoczny, energiczny

– wrażliwy, emocjonalny

– ostrożny w pierwszym kontakcie, obawia się wyciąganych w jego kierunku dłoni
– ciekawski, obserwator
– szybko przywiązuje się

– ciągnie na smyczy – wymaga pracy w tym zakresie

– interesuje się innymi psami, ale nie przejawia negatywnych zachowań

– nie zna żadnych komend

Hej! Mam na imię Kent. 

Do Promyka trafiłem z okolic gdańskiego lotniska. Nie, nie wylądowałem tam z planety Krypton. Porzucono mnie, po nieudolnej próbie podrzucenia do schroniska okraszonej dramatyczną sceną, z której pamiętam głównie swoje przerażenie.

Teraz już nie boję się schroniska. Zrozumiałem, że tutaj są ludzie życzliwie do mnie nastawieni. Jestem jednak ostrożny przy pierwszym spotkaniu. Chwilę oceniam czy mogę zaufać nowej osobie. Ciekawość i wewnętrzna potrzeba kontaktu są na szczęście silniejsze od obaw. Zaznaczę jednak, że wciąż odbudowuję swoją pewność siebie i nadal dłoń podniesiona nad moją głową źle mi się kojarzy. Już domyślasz się, jakie mam za sobą doświadczenia…

Czuję, że imię bardzo pasuje do mnie w nowym życiu. Niczym komiksowy Clark Kent, tak tu mnie czasem żartobliwie przezywają, jestem ciekawy świata, spokojny, cichy. Szybko nawiązałem serdeczne relacje z wolontariuszami. W relacjach z ludźmi poszukuję wsparcia w obliczu trudniejszych sytuacji. Interesują mnie inne psy. Podchodzę powęszyć, zebrać o nich potrzebne mi informacje. Nikogo nie obszczekuję, nie prowokuję do utarczek. Pomerdam łagodnie ogonem na przywitanie i idę dalej. 

W Promyku nie ma budki telefonicznej, gdzie mógłbym zrzucić okulary, których nie noszę , i wskoczyć w strój z peleryną. Żadna to tajemnica, że drzemią we mnie supermoce! Jestem silny, skoczny, szybki i energiczny. Marzy mi się aktywne spędzanie czasu na zabawach, grach i nauce. Moja łepetynka mieści pojętny umysł. Ten potrzebuje zajęcia, w przeciwnym wypadku sam znajdzie sobie rozrywki, niekoniecznie konstruktywne. A że współpraca z przewodnikiem jest dla mnie szalenie ważna, mam potencjał na stanie się Superpsem! Wszystko jest w Twoich rękach.

Mam nadzieję, że zaintrygowała Cię moja historia i chętnie mnie poznasz. Zapraszam. Czekam na Ciebie w Promyku.

Do zobaczenia niebawem!
Kent