PIKUŚ

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK PIKUŚ OK. 8 LAT 941000013856300
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
ALDAZ
EW. ADOPCJA PO KONSULTACJI ZE SCHRONISKOWYM LEK. WET.

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodny, lekko nieśmiały
– dobrze chodzi na smyczy, zna szelki
– inne psy i koty na spacerze ignoruje
– pies mieszkaniowy, dobrze czuje się w pomieszczeniach i trzyma czystość
 


Dzień dobry, nazywam się Pikuś. Trafiłem tutaj, kiedy mój opiekun nie mógł już się mną dłużej zajmować. Przyznaję, miejsce to trochę różni się od miejsc, do których przywykłem, cieszę się jednak, że nawet tutaj znalazły się ciepłe ręce do głaskania i dobre dusze, co pocieszyły mnie w niedoli. Niemniej… wolałbym chyba jednak zagrzać miejsca u kogoś na kanapie.
 
Bywam trochę nerwowy, a nerwy moje objawiają się strachem i smutkiem. Nieufnie podszedłem do pierwszego zakładania szelek. Pamięć mam jednak dobrą, więc jak już zapracujesz sobie na moje zaufanie, to nigdy go nie stracisz.
 
Ogólnie rzecz biorąc, to ja bezproblemowy chłopak jestem – grzecznie daję się przyodziać na spacerek, wędrować lubię, a podczas wycieczek nie sprawiam problemów. Dzielnie truchtam przy Przewodniku.Inne psy akceptuję, koty mnie nie interesują. Z miejsc, które lubię, to zdecydowanie ciepłe wnętrza, bom domowy piesek i betonowy boks troszkę mnie przeraża.
 
Jeśli zastanawiasz się nad adopcją psa ze schroniska, a obawiasz się, że przyjaciel taki problematyczny okazać się może, tom najlepszym przykładem, że nie zawsze tak jest – jestem psem, który odnajdzie się u boku każdego dobrego Człowieka i da mu jeszcze wiele lat szczęścia w zamian za mądrą i troskliwą opiekę.
Pozdrawiam,
Pikuś

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.