Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

PLUTO

DSC_8592-Edit

PIES PLUTO OK. 7 LAT 616093900977008 (67/20)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: B1

SZYBKA ŚCIĄGA:

– bardzo delikatny emocjonalnie, nieśmiały i ostrożny
– lubi spacery, choć trochę kręci kółka na smyczy

– nie przepada za innymi psami, unika ich

– dobrze czuje się w pomieszczeniach, nie niszczy

– smakosz-koneser
Profil przygotowany przez wolontariat schroniska

Cześć, jestem Pluto!

Trafiłem do schroniska jeszcze przed pandemią. Pamiętacie kiedy to było? Mówiąc wprost i dyplomatycznie, moje początki w Promyku nie należały do łatwych. Uważałem ludzi za zło. Za wszelką cenę unikałem jakiegokolwiek kontaktu, choćby wymiany spojrzeń.  Natychmiast blokowałem próby zbliżenia się do mnie, demonstrując pełny garnitur ostrych zębisk. Na nic zdała się moja walka. Ciotki wolontariuszki przychodziły do mnie uparcie. Nie dawały za wygraną. Ciotki-wolontariuszki odwiedzały mnie i pukały w skorupę lęku krępującą ściśle moje wyobrażenie o nich i świecie. Wybuchła pandemia i odwiedzin już nie było. Miałem czas na przetrawienie mentalnie mojej sytuacji. Przyznam, że zabrakło mi tych wizyt i starań o moje zaangażowanie we współpracę. Po rozluźnieniu obostrzeń wróciły wolo-ciotki i ucieszyło mnie to w serduszku.

W pewnym momencie z boksu z budami trafiłem do boksu z „pokoikiem”. Tego potrzebowałem, by  wzbudzić we mnie chęć współpracy. I tak sobie jestem, za kratami. Pory roku przemijają, jedna po drugiej. Przekonałem się, że bez sensu jest marnować czas na strach. Przecież lubię spacery. Doceniam wizyty. Nauczyłem się akceptować dotyk, ale na własnych zasadach, gdy ja sam mam ochotę na delikatnego głaska. Nie mam niszczycielskich zapędów, lubię poleżeć sobie na kocyku i zrelaksować się. Kocham spokój i harmonię. Dlatego nie w smak mi spotkania z innymi psami. Unikam ich. Bardzo staram pokonywać moje straszki i wciąż zaskakuję wolo-ciotki kolejnymi postępami. Małymi kroczkami otwieram się coraz bardziej na ludzi i świat. Jestem gotów na wielki krok – pójście do domu. Poznajmy się! Zapraszam na spacer ze mną. Może akurat nam pisane jest razem kroczyć przez życie.

Pozdrawiam serdecznie,

Pluto

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą