PSIAKPSIAK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK PSIAKPSIAK OK. 17 LAT 616093901353040 (77/21)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: C-5
ADOPCJA PO KONSULTACJI Z LEK. WET.

SZYBKA ŚCIĄGA:
– ufny, ale dopiero uczy się prawidłowych relacji z człowiekiem
– w ekscytacji potrafi podgryzać.
– dobrze chodzi na smyczy, choć bywa, że traci orientację w terenie i zaczyna się kręcić
– uwielbia się przytulać
– neutralny wobec innych zwierząt
– szuka wyrozumiałego domu, który pozwoli mu spędzić ostatnie chwile w rodzinnym cieple

 
Dzień dobry, nazywam się PsiakPsiak i byłem klejnotem w kolekcji mojej opiekunki. Wraz z innym psem i kotami stanowiliśmy menażerię dziwów, których zadaniem było po prostu być. I nie zawracać głowy. Jak znaczki w klaserze. Byliśmy więc. Byle jak, byle gdzie. I tak upłynęło mi jakieś 16 lat.
 
Mam wrażenie, że choć tutaj nie jestem już klejnotem w kolekcji, to jest jakoś tak lepiej. Ludzie traktują mnie jakoś inaczej… Przywiązują się? Lubią mnie? Być może… Postanowiłem odpowiedzieć im tym samym.
 
Zacząłem domagać się uwagi, zacząłem doceniać pieszczoty. Do tego stopnia, że kiedy moja ulubiona Wolontariuszka opuszcza mój boks, staram się biec za nią, tak bardzo zacząłem sobie cenić czas spędzony z Człowiekiem. A z radości, gdy widzę ją rano, zdarza mi się podszczypywać i podgryzać jej ręce i nogi, co, jak mówią, bywa kłopotliwe, no ale oprzeć się tej euforii nie umiem…
 
Jestem miłym psem, do innych zwierząt mam neutralny stosunek. Na smyczy chodzę dobrze, choć wiek mój sprawia, że czasem czasoprzestrzeń się wokół mnie zaplącze i zaczynam się w kółko kręcić nerwowo. Ale to wiesz… dziwne by było, jakby w moim wieku wszystko funkcjonowało idealnie.
 
Szukam Domu, w którym będę mógł kontynuować kontemplację bycia istotą żywą, czującą i odczuwaną. Nie chcę już być elementem kolekcji, nawet tej najpiękniejszej. Chcę cieszyć się indywidualną miłością i troską moich jedynych, wymarzonych Ludzi.
 
Wiesz, wiele czasu już mi chyba nie zostało… Rozważysz spełnienie moich marzeń?
Pozdrawiam,
PsiakPsiak
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.