RAMZES

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES RAMZES OK. 3,5 ROKU 933061600003237 (296/20)
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: 20

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, aktywny
– bywa niepewny siebie
– zna komendy, chodzenie na smyczy wymaga dopracowania, jest obsługiwalny u weterynarza
– zna pomieszczenia zamknięte, schody i windę, potrafi się zachować
– umie się bawić, oddaje piłkę, lubi szarpaki
– dobrze dogaduje się z innymi psami, na koty reaguje poprawnie
– niepewny w nowych miejscach i przy nowych ludziach
– postawiony w nowej, niezrozumiałej dla siebie sytuacji, potrafi pokazać zęby
ma niedoczynność tarczycy
 


 
Dzień dobry, jestem Ramzes. W końcu mogę się Wam pokazać! A jest co pokazywać, no nie? Kawał ze mnie psa i kawał przystojniaka! Zanim jednak przyskoczycie do telefonu, aby czym prędzej wybrać numer do Schroniska i umówić się na spacer ze mną… Poczytajcie.
 
Najpierw przedstawię moje zalety, bo więcej ich niż czegokolwiek innego. Trafiłem tutaj ze sporym zapleczem wiedzy, choć pewnymi brakami w socjalizacji ze światem, które opiszę później. Zatem tak: znam komendy, a że łasuch jestem, to chętnie je wykonuję w nadziei, że za każdy siad w paszczę wpadnie mi coś dobrego. Na smyczy chodzę dobrze, nie wyrywam się, świetnie reaguję na korekty – no chyba, że rozproszy mnie jakiś solidny bodziec, wtedy to musisz mieć krzepę. Znam kaganiec i nie marudzę (jakoś mocno), kiedy mi go wkładają. Zresztą, za często używać go nie muszę, bo i dotykalski jestem i zabiegi medyczno-pielęgnacyjne z godnością znoszę. W pomieszczeniach czuję się dobrze, znam schody i windę – wiem też, że w pomieszczeniach zachowuje się czystość i odpuszcza sobie szaleństwa, na które czas jest na wybiegu. Tam popuszczam wodze fantazji – biegam, brykam i szaleję. Kocham szarpaki, piłeczki i pluszaki, a wszystkie zabawki szanuję, nie niszczę ich. Nie mam też zapędów do obrony zasobów, piłki aportuję i oddaję wzorcowo!
 
Moje stosunki z innymi stworzeniami są raczej pozytywne. Większość ludzi jest dla mnie okej, choć w pierwszym kontakcie bywam zapobiegliwy, ostrożny. Łatwo natomiast pozyskać sobie moje zaufanie – przepustką jest smakołyk! Koty mnie nie interesują, kiedy zachowują się spokojnie – kiedy biegną i panikują, to chętnie bym je gonił, ale to chyba naturalne… Inne psy są dla mnie przyjaciółmi, aczkolwiek jako żem jeszcze klejnoty rodzinne zachował, to moje znajomości z suczkami mogą przerodzić się w amory.
 
Nagadałem się o swoich zaletach, ale aby pozostać z Wami szczerym, dodam też parę słów o moich przywarach. Pierwsza rzecz, o której zdecydowanie powinieneś wiedzieć: boję się nowych miejsc i w unikaniu ich bywam uparty jak osioł. Niepewnie czuję się na nieznanym gruncie. Tutaj, w Schronisku, nowe trasy spacerowe wprowadzamy stopniowo, powoli, często podstępem. Różnie bywa, ale wiadomo – konsekwencja drogą do sukcesu.Warto też pamiętać, że postawiony w trudnej sytuacjinie zawaham sięużyćzębów. Rolą mojego Przewodnika będzie więc stanowić dla mnie wsparcie w nowych okolicznościach i dbać o to, żeby jednak do ostateczności nie dochodziło. Mam też niedoczynność tarczycy i na stałe przyjmuję leki, ale o tym opowie Ci więcej nasza Pani Doktor.
 
Czego w życiu szukam? Mądrości. Stałości. Pewności. Szukam miejsca, które zapewni mi poczucie stabilizacji i osoby, która pomoże mi przepracować pewne wyniesione z braków socjalizacyjnych lęki. Mój Dom to powinien być Dom, który nie tyle co „już miał rottweilera”, co rozumie psy jako odrębny gatunek i szanuje jego gatunkowe predyspozycje i potrzeby. Tak sobie marzę o takim właśnie Domu.
Czy prędko się znajdzie?
Pozdrawiam,
Ramzes
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.