Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

RAYA

pies bella znaleziony 24 stycznia 2024

SUCZKA RAYA OK. 3 LATA 616093901908157 (126/23)

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

SZCZEPIENIA: TAK

STERYLIZACJA: TAK

BOKS: 5


SZYBKA ŚCIĄGA:

– kontaktowa, uwielbia się uczyć, łatwo przyswaja nowe rzeczy
– bywa niezależna – na spacerze zdarza jej się bronić „stada” i ma skłonności do samodzielnych wycieczek
– potrzebuje Domu, w którym poświęci się jej dużo uwagi i aktywnie zagospodaruje jej czas


Cześć! Jestem Raya! A wiesz, że to imię to skrót od Mariah? Mariah Carey, oczywiście. Imię zdobyłam dzięki moim dźwięcznym śpiewom w boksie i jestem z niego dumna po pachy!

No bo prawda taka, że imię to ważna rzecz, a moje – takie co mi ktoś za szczeniaka nadał – wyleciało mi z głowy w trakcie kilkutygodniowej tułaczki i walki o przetrwanie, jaką stoczyłam zanim udało mi się trafić tutaj. Widać nikt nie tęsknił za szeptaniem mojego imienia czule, skoro pozwolił mi przeżyć coś takiego. Ale nic to, do przodu śpiewnie ruszyłam!

Jestem bardzo rezolutną, pojętną i usłuchaną sunią. Komend i nowych rzeczy uczę się w mig i uwielbiam zadania, które poszerzają zasób sztuczek, za które mogę liczyć na dobre słowo. Bo ja bardzo łasa na dobre słowo jestem. Kocham, kiedy Człowiek jest ze mnie zadowolony!

Czasem bywa, że za zadowalanie Człowieka biorę się trochę nie od tej strony, co trzeba i zdarza mi się bronić „stada”, obszczekując intruzów. Moje jest moje i nic Wam do tego!

Nie znaczy to jednak, że nie dogaduję się z innymi psami – wprost przeciwnie: w boksie mieszkałam już z różnymi kumplami i świetnie się z nimi dogadywałam, a zdarzało mi się nawet łagodzić różne konflikty. Wiem coś niecoś o zasadach życia w grupie.

Ważna rzecz jeszcze – jeśli sądzisz, że pies puszczony samopas w ogródku to dobry pomysł, to jestem skłonna szybko wybić Ci go z głowy. Żaden płot nie powstrzyma mnie przed poszukiwaniem wrażeń na własną łapę! A wrażenia lubię, potrzebuję więc kogoś, kto mi je zapewni… i przypilnuje, żeby te wrażenia nie skończyły się dla mnie kraksą z jakimś autem.

Zatem, co by tu nie mówić, ale fajny ze mnie pies, a w odpowiednich rękach będę najfajniejszym psem świata. Potrzebuję kogoś, kto mądrze pokieruje moją edukacją, skupiając moją energię na zabawie i nauce, żebym sama na głupie pomysły nie wpadała.

Tyle o mnie! Czekam!

Pozdrawiam,
Raya


Opis przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.