REBUS

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK REBUS OK. 7 LAT 616093901290411 (293/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 14

SZYBKA ŚCIĄGA:
– otwarty, bystry, bardzo empatyczny
– dobrze chodzi na smyczy, zna szelki
– łatwo łapie kontakt z ludźmi i szybko się przywiązuje
– zna pomieszczenia zamknięte
– bardzo potrzebuje spokoju i miejsca na relaks
– uwielbia przebywać w towarzystwie Człowieka
– chętnie i szybko się uczy
– trafił do Promyka z Radys
 


Cześć, nazywam się Rebus. Trafiłem tutaj z Radys i sam fakt, że udało mi się tutaj dostać traktuję już jako mój wielki sukces. Byłem jednym z ostatnich psów załadowanych do samochodów gdańskiego Promyka. Gdybym sam nie wszedł do kontenera, gdybym nogami się w nim nie zaparł, ostentacyjnie odmawiając wyjścia… pewnie nie dotarłbym nad morze.
 
Ale dotarłem i jestem wdzięczny losowi, że mi się to udało.
 
Co było w moim życiu wcześniej, pozostanie na zawsze moją tajemnicą. Faktem jednak jest, że zachowuję się jak pies rodzinny, domowy i gdyby nie znamiona piętna Radys, można by pomyśleć, że zaledwie wczoraj zszedłem z czyjejś kanapy, a potem czarna dziura wessała mnie i wypluła w Schronisku. Czary.
 
Cóż więc we mnie takiego domowego? Przede wszystkim kocham ludzi. Bardzo łatwo nawiązuję nowe znajomości i bardzo szybko przywiązuję się do każdego nowego Człowieka. Ponadto znam pomieszczenia zamknięte i dobrze się w nich czuję. Co więcej – potrafię chodzić na smyczy, a przy ubieraniu szelek podaję łapki, aby przyspieszyć ten proces i szybciej znaleźć się na zewnątrz. Uwierzysz?
 
A cóż to to piętno, które w sobie noszę? Wiesz… Bywają takie rzeczy, które nawet oddalone o milion kilometrów, wciąż budzą nieuzasadniony lęk. Że jednak wrócą. Że jednak się przybliżą. Choć wydawać by się na pierwszy rzut oka mogło, że przepracowane już mam wszystko, że przeszłość jest już za mną i nie pamiętam o traumie, to zawsze, ale to zawsze pamiętać musisz, że Twoje wsparcie jest dla mnie wszystkim. Że Twoja obecność to moja pewność siebie. Że to w Tobie lokuję wiarę w dobrą przyszłość i od Ciebie zależy mój dobry los.
 
Ale dość tym. Opowiem Wam, jaki dobry ze mnie pies. Jedno słowo, które wyróżnia mnie na tle innych psów, pada tutaj często w moim kontekście: słowo EMPATYCZNY. Oznacza to, że jestem na tyle inteligentny emocjonalnie, aby wyczuwać strach, czy też radość, innego stworzenia i nigdy nie waham się okazać mu wsparcia. Niewiele zwierząt posiada taki dar.
 
Do tego wszystkiego warto jeszcze dodać, że mam bardzo dobre stosunki z psimi pobratymcami. Wiadomo – z każdym się nie dogadam, jak to chyba wszyscy, ale zawsze staram się być bardzo dobrym psim kolegą.
 
Szukam Człowieka, który będzie rozumiał, że żyłem w złym miejscu, w złych warunkach i mam swoje lęki do przepracowania. Kogoś spokojnego, opanowanego, kto będzie przewodnikiem i kto da mi wsparcie w trudnych momentach. Szukam kogoś, kto doceni we mnie to, co najbardziej wyjątkowe i wykorzysta mój dar najlepiej, jak tylko się da.
Czekam.
Rebus

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.