REKSIO

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK REKSIO OK. 5 LAT 616093900105444 (173/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 10
SZYBKA ŚCIĄGA:

– wesoły, bardzo energiczny, lekko szalony i porywczy
– bardzo się nakręca, stanowiąc część stada, lepiej funkcjonuje jako jedynak
– uczy się chodzić na smyczy, zdarza mu się ciągnąć
– akceptuje znajome sobie psy, do obcych jest zachowawczo szczekliwy
– nie ma problemów z dotykiem


 
Dzień dobry, jestem Reksio. Trafiłem tutaj całkiem niedawno jako jeden z kilku psów oddanych przez byłą Opiekunkę, która już więcej nie mogła się nami zajmować. Żyliśmy w gromadzie, gromadnie podejmowaliśmy decyzje, gromadnie oddawaliśmy się rozrywkom, ale… dziś już wiem, że dużo lepiej będę się czuł jako jedynak. I Domu jedynaczego wraz z miłością niepodzielną poszukuję!
 
Jestem chyba najbardziej otwarty z całej mojej Rodziny. Bywam szalony, narwany, zdarza mi się, że prę do przodu jakby świat miał się zaraz skończyć. Bywam nieokrzesany, czasem porywczy, nieuważny i roztrzepany.
 
Ale kiedy jestem sam, sprawy mają się trochę inaczej. Kiedy nie muszę z nikim konkurować o uwagę Człowieka czy o przodownictwo w grupie, potrafię się wyciszyć. Kiedy wiem, że skupiam na sobie sto procent czułości i sympatii, jestem spokojniejszy, bardziej uważny i skoncentrowany. I choć wciąż uczę się tej samodzielności, to wiem jedno: pasuje mi ona.
 
Jestem psem, który bez wątpienia będzie wymagał cierpliwego i konsekwentnego Opiekuna. Takiego, który poświęci mi czas i energię i nauczy mnie, że przed podjęciem jakiegokolwiek działania warto jednak pomyśleć o jego konsekwencjach. Jakim jestem uczniem? Wydaje mi się, że pojętnym! Choć bez wątpienia nauczyciela potrzebuję mądrego i… kochającego.
Czekam na swoją szansę.
Pozdrawiam,
Reksio
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.