Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

REN

DSC_4068

PIESEK REN OK. 3 LATA 616093901954105 (103/23)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENAI: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: 40


SZYBKA ŚCIĄGA:

– otwarty, wesoły, bystry

– aktywny, potrzebuje urozmaiconych rozrywek na spacerach i w domu

– dobrze chodzi na smyczy

– bez problemów mija się z innymi psami

– wpatrzony w przewodnika

– frustruje go brak uwagi człowieka


Cześć! Nazywam się Ren i jestem tym przypadkiem, kiedy zdjęcia psa są jego doskonałą wizytówką. Bo tak – maliniaka (czyli owczarka belgijskiego malinois) to ja w rodzinie miałem i godnie reprezentuję wszystkie zalety tej rasy!

Czyli właściwie co? Cóż… prawda taka, że jeśli zadajesz to pytanie, to znaczy, że jeszcze sporo musisz się nauczyć, zanim postanowisz zaprosić mnie do swojego życia. Postaram się pokrótce przedstawić, co mam na myśli, choć o maliniakach to pisać i pisać by można było.

Otóż: malina to pies, co pracuje. Zadaniowiec o niebanalnej pamięci i wyuczalności. Komenda? Działam! Nie ma nic pomiędzy, bo ja bezgranicznie ufam w to, że to, czego ode mnie chcesz, jest tym, czego potrzebuję ja.

Ideał? Owszem! Ale wiedz jedno: aby mieć psa idealnego, musisz też sporo dać z siebie. Przede wszystkim potrzebuję dużo uwagi w różnych postaciach: spacery to podstawa, ale ja będę wymagał rozszerzonego pakietu, czyli wprowadzenia w nasze przechadzki elementów treningu, a w domu zabaw umysłowych. Nuda mnie frustruje, a frustracja sprawia, że wpadają mi do głowy głupie pomysły…

To tak z podstaw mojej malinowatości. No ale ja przecież nie jestem tylko tym, co w zakres rasy się wpisuje! Jestem kimś więcej! Otóż… mówią tu o mnie, żem ideał. No bo na smyczy chodzę grzecznie, no bo inne psy ignoruję, no bo na Przewodniku skupiam się całkowicie, kocham pieszczoty, głaski i pielęgnację. Koty chyba też bym zaakceptował przy odpowiednim wprowadzeniu ich w moje życie.

Zatem: chcesz ideału? To ja! Warunek jest jeden: nie zepsuj tego, kim jestem. Daj mi to, czego potrzebuję, a nasza przyjaźń będzie jak z filmów.

Pomyśl o mnie.

Pozdrawiam,

Ren


Opis przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.