ROXY

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA ROXY OK. 8 LAT 616093901356851 (258/21)
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: C-15

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wybiórcza w relacjach z Ludźmi
– dobrze chodzi na smyczy
– zaakceptowanym Osobom pozwala na wszystko: zabiegi pielęgnacyjne, weterynaryjne…, do obcych nieufna
– lubi zabawy piłką
– ma spore problemy ortopedyczne, uczęszcza na rehabilitację

 Dzień dobry, jestem Roxy. Siedzę tu już jakiś czas, więc miałam czas na przemyślenia. I przemyślałam sobie wszystko, a najbardziej to, że całe moje życie żyłam w kłamstwie. Wyobrażacie sobie Państwo?

 
Kłamstwo to dotyczyło relacji. Relacji psio-ludzkich konkretnie. Bo wyobraźcie sobie, że ja całe życie przekonana byłam, że taka relacja to najlepsza jest, kiedy jest do samego szpiku kości, moich i mojego Człowieka, indywidualna. Jednostkowa. Ukierunkowana. Konkretna. Moja relacja z moim Człowiekiem nie potrzebowała niczego więcej. Tylko nas. Zakładałam, że MY będziemy istnieć zawsze, a reszta świata obok nas. Założenie okazało się błędem.
 
Dopiero tu zaczęto ode mnie oczekiwać czegoś więcej. I… myślę, że powoli ku temu „coś więcej” sięgam. Akceptuję coraz więcej osób w moim otoczeniu, zaczęłam się bawić, poznaję świat na nowo. Świat, w którym Człowiek nie jest już centrum wszechświata.
 
Tutaj uczę się cierpliwości i akceptacji tego, że relacje z Ludźmi bywają różne – niektóre są ciepłe i długotrwałe, niektóre przelotne, niektóre zawodowe (np. z Panią Rehabilitantką). Coraz lepiej rozumiem, że funkcjonowałam w świecie, który był trochę za wąski – tutaj staram się otworzyć na nowe, poszerzam horyzonty.
 
Jaka jestem? Niektórzy mówią, że jestem zgryźliwa i opryskliwa, ale są też tacy, co mówią, że ci pierwsi to się po prostu na szlachectwie nie znają. I że osobowość mam szlachetną właśnie. Względem tych drugich jestem otwarta i przyjacielska, pozwalam im właściwie na wszystko: czesanko, mizianko, przytulanie, głaskanie, kaganiec… Z tymi drugimi lubię się bawić, uwielbiam z nimi spacerować. A ci pierwsi to na ogół działają mi na nerwy i zdarza mi się pokazać im zęby.
 
Jak widzisz – wiem, czego od życia chcę. Ale też potrafię odwdzięczyć się, jeśli to dostanę. Dla ulubionych Ludzi jestem najwspanialszym psem na Ziemi. A dla reszty świata… trochę mniej.
 
Szukam Domu, który uszanuje moje potrzeby. I który cierpliwie poczeka jakiś czas na moją miłość. Bo wiecie – ja dopiero uczę się relacji. Może Ty pomożesz mi je zrozumieć?
Pozdrawiam,
Roxy
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.