RUBIO

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK RUBIO OK. 6 LAT 616096800006435 (111/22)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: B-13


 

SZYBKA ŚCIĄGA:

– łagodny, pogodny, ufny
– usłuchany, mocno skupia się na Opiekunie, choć nie zna jeszcze komend
– komunikatywny w kontakcie z innymi psami
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– aktywny, ale z uwagi na stan zdrowia powinien powoli odzyskiwać kondycję
– dobrze chodzi na smyczy


Cześć, jestem Rubio. Przyjechałem tutaj pod koniec marca z Al. Zwycięstwa. Symbolicznie, bym powiedział. Bo przecież, jak na to z perspektywy czasu patrzę, to ten dzień był zwycięstwem. A ja wygrałem wtedy szansę na nowe, lepsze, życie.

Jestem miłym facetem. Tak po prostu. Uprzejmym, kulturalnym, pełnym ogłady. W kontakcie z Człowiekiem zawsze jestem delikatny i usłuchany, w kontakcie z innymi psami komunikatywny, zaciekawiony i mądrze ustępliwy. Znam zasady obowiązujące w pomieszczeniach i dobrze czuję się pod dachem. Umiem też dobrze chodzić na smyczy, choć w tym temacie zdarza mi się czasem ździebko podekscytować i pociągnąć Przewodnika w kierunku interesującego zapachu.

W najbliższych miesiącach bliższej uwagi będzie wymagać moje zdrowie – moje gęste futro maskuje wychudzone ciało pozbawione mięśni. Stawy trzeszczą, a nawet krótki spacerek bywa dla mnie obciążający. Muszę wrócić do kondycji, a takie powroty bywają męczące i długie – krok po kroku, dzień za dniem, bez wyzwań, bez forsowania, powolutku powinienem dochodzić do siebie. 

I tak się stanie. Pytanie tylko, czy jeszcze tutaj, w Schronisku, czy może u Ciebie w Domu pod Twoim czujnym i troskliwym okiem?

Wiesz, nie ukrywam, że wolałbym tę drugą opcję!

Czekam na sygnał, czekam na szansę!

Pozdrawiam,
Rubio


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.