SAMBO

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK SAMBO OK. 2 LATA 616093901355280 (136/22)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: 16


SZYBKA ŚCIĄGA

- łagodny i bardzo delikatny

- lękliwy

- bardzo pozytywnie nastawiony do innych psów, czytelnie się z nimi komunikuje

- ciekawski

- łasuch

- dobrze chodzi na smyczy

- lubi ruch

- cierpliwie znosi pielęgnację

- zna pomieszczenia

- uczy się dotyku, cierpliwie go znosi, ale nie jest jeszcze fanem głaskania

- potrzebuje spokojnego, cierpliwego i odpowiedzialnego Opiekuna, który w Domu będzie kontynuował pracę socjalizacyjną


Cześć, jestem Sambo. Wiosną 2021 roku, jako niespełna roczny piesek błąkałem się samotnie gdzieś na Kaszubach, w okolicach Starej Kiszewy, skąd trafiłem do schroniska w Kościerzynie. Po roku znalazłem dom w Gdańsku. Niestety wypadki potoczyły się tak, że znów snułem się bez opieki, tym razem po osiedlowych uliczkach. W kwietniu 2022 r. trafiłem do Promyka. Nie zdradzę Wam co było wcześniej, gdzie się urodziłem i jaką miałem opiekę. Ale możecie się domyślić, że jako malec nie poznałem co to ciepły dom i kochający opiekun. 

W Promyku cioteczki-wolontariuszki zainteresowały się mną od razu, gdy tylko moja kosmata głowa pojawiła się w boksie kwarantannowym. Zaproponowały mi współpracę – odwiedzały. Słuchaliśmy razem muzyki, ćwiczyliśmy odwagę i uczyliśmy się nawzajem. Gdy przyszła jednak pora na pierwszy spacer, za skarby świata nie chciałem dać się “ubrać” do wyjścia, bałem się opuścić moją okratowaną bezpieczną przestrzeń. Co ja miałem w głowie? Gdy przestąpiłem próg boksu i pod łapkami poczułem piasek i poniuchałem trawę, od razu przypomniałem sobie jak to wspaniale poznawać świat. Od tej chwili wyczekiwałem kolejnych spacerów i wypatrywałem moich wolontariuszek.

Rozumiem co i jak, i współpracujemy całkiem dobrze. Wiem, że do mojej obroży trzeba przypiąć smycz, dlatego zasiadam zaraz przy bramce i czekam na “klik” karabińczyka. A potem, radość – idziemy! Ciotka z uśmiechem na obliczu, a ja, elegancko, tuż obok z uniesionym wysoko puchatym ogonkiem. A to idziemy sami na przechadzkę, a to dołączamy do innej psio-ludzkiej pary. Bardzo mi to odpowiada, bo uwielbiam towarzystwo innych nienachalnych psów. Mam nawet kilku naprawdę bardzo fajnych znajomych. Bardzo lubię spędzać z nimi czas i uczyć się od nich.

Nadal przede mną trochę nauki i wyzwań. Nie jestem pieszczochem, przylepką. Akceptuję dotyk, ale głaskanie nie jest mi potrzebne do szczęścia. Kto wie, może to się zmieni i zostanę nakolankowcem?

Czuję, że jestem gotowy na Dom, bardzo chętnie dołączę do psiego rezydenta. Mój Opiekun musi być spokojnym, cierpliwym i wyrozumiałym Nauczycielem oraz Przyjacielem, przy którym, jestem tego pewien, nabiorę pewności siebie. Socjalizacja psa lękliwego jest jak podróż – cel jest ważny, ale radość sprawia też sama droga. 

Jeśli jesteś tym, na kogo czekam, nie zwlekaj, proszę! Czekam na Ciebie.

Do zobaczenia wkrótce,

Sambo


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.