SANA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA SANA OK. 2 LATA 616093901926622 (35/23)

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

SZCZEPIENIA: TAK

STERYLIZACJA: TAK

BOKS:  K-2


SZYBKA ŚCIĄGA:

– wesoła, łagodna, bardzo potrzebuje kontaktu z człowiekiem
– akceptuje inne psy, ale bardziej ceni sobie znajomość z ludźmi
– na smyczy chaotyczna, podgryza i szarpie smycz
– zna podstawowe komendy i chętnie je wykonuje
– podatna na naukę, potrzebuje sporo uwagi


Cześć, jestem Sana i mam ambicje, żeby spełnić czyjeś marzenie o belgijskim owczarku malinois. I to nie tylko ta moja czarna kufa! Jest we mnie znacznie więcej z maliniaka!

Jestem baaaardzo zapatrzona w człowieka – potrzebuję ludzkiej obecności, żeby żyć! Kocham być przy Opiekunie, kocham spełniać jego polecenia, kocham mieć ludzką uwagę na wyłączność. A bez tego? No przyznać muszę, że trochę się bez tego gubię i pozwalam emocjom brać górę nad rozsądkiem – np. podgryzając ręce gości w moim boksie czy też szarpiąc w ekscytacji smycz na spacerze.

Z uwagi na moją ogromną potrzebę ludzkiej miłości, zdarza mi się dosyć ekspresyjnie okazywać uczucia – wspomniane podgryzanie dłoni to jedno, kolejne są buziaki w nos z zaskoczenia. Fajne? Fajne, dopóki nie jesteś pięciolatkiem ledwo od ziemi odrośniętym… Osobie nie do końca dużej mogłabym swoim zachowaniem wyrządzić krzywdę, uważam więc, że póki co nie będę stosowną kompanką dla rodziny z małymi dziećmi.

Ci co znają psy pracujące wiedzą jedno: taki pies uwielbia mieć zajęty umysł i zmęczone mięśnie. Taka też jestem ja. Przy umiejętnym Przewodniku zdobędę everesty posłuszeństwa, przy Opiekunie bez odpowiedniej wiedzy i ilości czasu… nuda może zachęcić mnie do różnych ciekawych acz nie do końca pożądanych działań.

Stan na dziś: nieokiełznana potrzeba ludzkiej uwagi, znajomość kilku komend i wielka chęć popisywania się tą znajomością. Czy to wiele? Tego nie wiem, ale pewna jestem, że potencjał mam znacznie większy niż moje aktualne umiejętności – potrzebuję tylko Człowieka, który potencjał owy spożytkować umiał będzie.

Pozdrawiam,
Sana


 

Opis przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.