SCOBI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK SCOBI OK. 10 LAT 616093901355341 (207/22)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: B-14


SZYBKA ŚCIĄGA

- psi ideał

- oaza spokoju, chodząca łagodność, otwarty i ufny, wpatrzony w Człowieka

- charyzmatyczny, dusza towarzystwa, zaraża pozytywną energią

- pieszczoch i łasuch

- ciekawski, szybko się uczy

- mistrz komunikacji

- ze wszystkimi świetnie się dogaduje

- dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne

- wzorowy pasażer w komunikacji

- na smyczy chodzi idealnie i zna kaganiec


Hej, jestem Scobi.

Zostałem oddany do schroniska przez „rodzinę”. Wystawili mi dobre świadectwo i opuścili. Napisali o mnie, zgodnie z prawdą, że lubię spokój i leniwe wylegiwanie się na kanapie. I jeszcze, że nie przepadam za owczarkami niemieckimi – po tym jak zostałem pogryziony przez jednego z przedstawicieli tej rasy.

Pozwólcie, że opowiem Wam o sobie od serca, swoimi słowami. Przede wszystkim, jestem przyjacielski i pozytywnie nastawiony do świata. Patrzę na życie przez różowe okulary i z nadzieją wypatruję lepszego jutra. Ponad wszystko na świecie cenię sobie być blisko Człowieka, co demonstruję całym sobą wpatrując się serdecznie, z miłością i oddaniem w oczach. Z każdym chcę się zaprzyjaźnić. Jestem przy tym kulturalny i uprzejmy, mam dobre maniery i ogładę. Jestem świadomy swoich gabarytów, dlatego tak w kontakcie z Ludźmi jak i innymi zwierzętami staram się być delikatny i nienachalny.

Spacer równoległy w towarzystwie psów? Luzik – bardzo odpowiada mi taka forma spędzania czasu. Zawsze jestem skory do zabawy z psami, sam zachęcam do harców. Poza zabawą ważna jest również nauka. A co mi tam! Zdradzę Wam nieskromnie, że chodzenie na smyczy i noszenie kagańca mam opanowane do perfekcji. Nie szarpię się na smyczy jak piskorz, a kaganiec do autobusu musi być na mordce – wiadomix. Pojętny i ciekawski ze mnie psiak. Nauka sprawia mi frajdę. Jednak dni mijają, jeden za drugim, jedne podobne do drugich. Tydzień po tygodniu, miesiąc za miesiącem tkwię w boksie, za kratami i czekam pokornie.

Na razie spacery i zabawę zapewniają mi moi kochani Wolontariusze, a mam ich sporą ekipę i wszyscy mówią, że super ze mnie pies. Martwią się o mnie, bo idzie zima, a ja nie jestem już najmłodszy i poprzednie zimy spędziłem w domu. Mam nadzieję, że Ktoś wyjątkowy mnie dostrzeże i pokocha takim jakim Wam się przedstawiłem – wraz z bagażem doświadczeń i barwną, dobrą osobowością. Już prawie Dom był blisko, ale przepadł, nie wiem czemu. A ja tak zwyczajnie istnieję dla Człowieka. Ludzie są całym moim światem. I ja chciałbym być dla Kogoś całym jego światem – kochać i być kochanym, na zawsze. I koniecznie razem leniuchować na kanapie.

Do zobaczenia wkrótce Wasz Scobi


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.