SOLAR

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES SOLAR 616093901201253 (181/20)
WIELKOŚĆ: DUŻY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 7

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, aktywny, silny, rozemocjonowany, ufny
– dobrze czuje się wszędzie, gdzie jest z nim Człowiek
– wymaga pracy nad wyciszeniem
– mocno ciągnie na smyczy
– nie akceptuje innych psów
– poszukuje Przewodnika silnego i doświadczonego, który pomoże mu przepracować problemy

 
Cześć, jestem Solar. Choć wcześniej znany byłem jako Perun – jakoś tak trzymają się mnie te meteorologiczne skojarzenia. Trafiłem tutaj w kwietniu 2020 roku. Jak? Może kiedyś opowiem Ci tę historię, choć nie należy do moich ulubionych…
 W każdym razie miałem tutaj trochę czasu, aby dać się poznać z każdej strony. Aby przemyśleć pewne sprawy. No i aby określić, jakiej Rodziny szukam i u czyjego boku mógłbym się sprawdzić.
 Zatem tak. Jaki jestem? W krótkich słowach: wielki dzieciak. Oj tak, szczenięcego wigoru to we mnie tyle, że pół Schroniska obdzielić bym mógł. Skaczę, tańczę, świruję, wiruję… I tak non stop! Pozytywne bodźce bardzo mnie pobudzają, a z pobudzenia nie jest mi łatwo wyjść. Ćwiczymy tutaj opanowanie, wychodzi różnie, ale jak to mówią – grunt to do przodu.
 Jak to bywa z tak emocjonalnymi psami – również te negatywne bodźce mocno na mnie wpływają. Widok innych psów sprawia, że rozum trochę tracę, a że nigdy nikt mi nie powiedział, jak się wśród innych psów zachować, to zachowuję się jak umiem – szczekając, warcząc i zęby szczerząc. Bywa, że ciężko mnie wtedy na smyczy utrzymać…
 Za to widok Człowieka to dla mnie zawsze powód do imprezy. Kocham ludzi – wszystkich – czy to nowych, czy to znajomych, zawsze pełen jestem pozytywnych uczuć do ludzkiego gatunku.
Z Człowiekiem to ja mogę wszystko – kilometry przejść czy przebiec, uczyć się nowości, poznawać nowe miejsca… Aktywny ze mnie facet i świetnie sprawdzę się jako kompan miłośników ruchu i podróży.
 Szukam Przewodnika silnego. Nie tylko fizycznie, ale przede wszystkim emocjonalnie – dlatego, że tylko taka Osoba pomoże mi uporać się z nadmiarem myśli i uczuć. Raczej nie jestem psem dla laika, ale świetnie sprawdzę się u boku kogoś, komu psi język i umysł nieobce. Wiem, że jest gdzieś ktoś, dla kogo będę idealnym Przyjacielem. Może właśnie to czytasz?
 Jeśli tak, to dzwoń do Promyka!
Ja czekam!
Solar
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.