SPAJKI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES SPAJKI OK. 2,5 ROKU 616093900319676 (305/19)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: B-6

SZYBKA ŚCIĄGA:
– energiczny, wybuchowy, emocjonalny
– uwielbia człowieka, potrzebuje zaufania
– nie lubi innych psów i mocno na nie ujada
– łatwo się ekscytuje, ale też szybko wycisza
– uwielbia piłki i piszczałki
– potrzebuje konsekwentnego i mądrego wychowania

Cześć, jestem Spajki i jestem Warszawiakiem. Doprawdy – nie mam pojęcia, jak to się stało, żem wylądował tutaj. Dość, żem wylądował i nikt się przyznać nie chciał do tęsknoty za mną, pomimo zarejestrowanego numeru czipa. Tak to się czasem życie układa…
 
Jestem pieskiem ambiwalentnym – tak, poznałem tutaj takie słowo. Ambiwalentne są we mnie doznania na spacerkach. Bo z jednej strony to ja Człowieka kocham tak, żebym najchętniej go z oczu nie spuszczał, a z drugiej tak bardzo nie lubię innych psów, że oczy z mojego Człowieka spuszczam tylko po to, by mijającego mnie pobratymca obszczekać dziko.
 
Nie jest tak, że ja jakiś niebezpieczny jestem – bo nie jestem. Wymagam pracy, nie jestem psem dla leniwych. Potrzebuję Opiekuna, który zobaczy we mnie potencjał i będzie chciał rozwijać wszystkie moje najlepsze cechy. Ale problematyczny? Nie… Problemem zawsze jest najbardziej ludzkie lenistwo.
 
Uwielbiam piłeczki i piszczałki. Aportuję zawzięcie i zawodowo. Piszczałki natomiast ładnie wytrącają mnie z furii ujadania na inne psy – klucz do mnie zatem już jakiś jest! Podstawowe komendy też znam, ochoczo je wykonuję, ale jedynie wtedy, gdym w trybie pracy umysłowej jest, uwielbiam wysiłek psychiczny. Kiedyś ktoś ze mną pracował… Kiedyś.
 
No ale co było, a nie jest, nie pisze się w rejestr. Dziś po prostu szukam odpowiedniej rodziny: rodziny świadomej psiej duszy, rodziny pracowitej i sumiennie oddającej się wychowaniu psa, który tego wychowania potrzebuje.
Uważasz, że to Ty?
 
Poznajmy się!
Pozdrawiam,
Spajki Warszawiak

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.