SPOT

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK SPOT OK. 4 LAT 616099000006747 /354/19/
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: C-4

SZYBKA ŚCIĄGA:
– niepewny siebie, potrzebuje sporo czasu, by zaufać
– ma kilka nieprzepracowanych problemów
– nie nadaje się do domu z dziećmi
– potrzebuje pewnego siebie Przewodnika i konsekwentnej pracy
– akceptuje inne, spokojne psy
– dobrze chodzi na smyczy
– dobrze czuje się w pomieszczeniach
– zna podstawowe komendy

Dzień dobry, jestem Spot. Trafiłem tutaj w okolicznościach podobno dla ludzi jasnych, ale dla mnie… niepojętych. Podobno ktoś zgłosił, że zęby szczerzę, że lekko ze mną się nie żyje. Nie rozumiem! Przecież ja taki jestem od zawsze!
 
A jaki? Wiesz, nie określiłbym siebie jako psa prostolinijnego. Mam bogatą osobowość. Siedzi we mnie kilka nieprzepracowanych demonów, które sprawiają, że czasem ciężko jest mi się wyzbyć skrajnych emocji. Żebyś się mną nie zawiódł, zacznę więc od nich. Po pierwsze: bronię miski. Po drugie: nie ufam obcym ludziom. Po trzecie: boję się mężczyzn.
 
Mój strach często przybiera oblicze wyszczerzonej paszczy, ale… wiedz, że kiedy już mnie oswoisz, stanę się najlepszym psem na Ziemi!
 
Są tutaj Osoby, którym udało się dotrzeć do mojego serduszka. Które zadbały o to, aby zbudować ze mną relację opartą na zaufaniu. I to zaufanie sprawia, że dla nich jestem psim ideałem, rozkosznym przytulakiem, pojętnym uczniem. Że pozwalam im się dotykać wszędzie, że dla nich spokojnie ubiorę kaganiec, że przy nich czuję się pewny siebie.
 
Sądzę, że ta pewność siebie może być kluczem do mnie. Potrzebuję Przewodnika, który będzie mi oparciem, ostoją i pewnikiem. Będzie mi rozumem w chwilach, kiedy strach przejmuje panowanie nad moim zdrowym rozsądkiem.
 
Taka Osoba będzie musiała poświęcić mi sporo czasu… Nie obędzie się bez frustracji, bez wzajemnych zawodów i wielu, wielu, wielu pytań o to, czy damy sobie razem radę. Ja wiem, że damy, bo mój Człowiek będzie dzielnym Człowiekiem.
 
Czy to się uda? Czy znajdzie się ktoś taki?
Pozostaje mi tylko nadzieja…
Czekam,
Spot

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.