STEFFA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA STEFFA OK. 6 LAT 932001000586060 (675/18)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: 27

SZYBKA ŚCIĄGA:
– nieśmiała w pierwszym kontakcie, później radosna i otwarta
– typ analityka – większość nowych bodźców musi gruntownie przemyśleć
– uczy się chodzić na smyczy, wymaga szelek antyucieczkowych lub guardów
– bywa szczekliwa
– dobrze dogaduje się z psami i kotami


 

Dzień dobry, jestem Steffa.
Całe swoje dotychczasowe życie mieszkałam na działkach w towarzystwie innych zwierząt: tych szczekających i tych mruczących i całkiem dobrze wspominam ten czas. Dziś przyszło mi oczekiwać zmian i mogę mieć tylko nadzieję, że będą to zmiany na lepsze.

Mój start tutaj był dosyć kiepski – bardzo bałam się wszystkiego nowego i też sporo czasu zajęło mi przekonanie się, że tutaj wszyscy po prostu chcą mi dać szansę. Szansę na otwarcie się i na nowe życie. Udało się i dziś jestem gotowa do adopcji.

Należę raczej do nieśmiałych suczek, więc nie spodziewaj się, że przy pierwszym kontakcie zostaniemy najlepszymi przyjaciółmi… Wiesz, to nie tak, że ja przyjaciela nie szukam, ale po prostu wolę się upewnić, że Ty właśnie będziesz mi przyjacielem na śmierć i życie, abym już nigdy później nie musiała znów bać się zmian.

Jestem baczną obserwatorką. Wydaje mi się, że potrafię poznać się na ludziach i wiem, kiedy już pora na zaufanie. Nie lubię nacisków, potrzebuję cierpliwości.

Mimo wszystko nie jest też tak, że ja taka cicha myszka jestem. Oj, nie. Znajomego mi Człowieka zawsze powitam wylewnie i bywa, że… głośno. Jeśli więc gadatliwe psy mogą przeszkadzać Twoim sąsiadom – lepiej nie pozwólmy sobie się w sobie zakochać.

Dobrze czuję się w pomieszczeniach zamkniętych i ładnie funkcjonuję na wybiegu, niestety moja poprzednia Opiekunka nie miała czasu, aby nauczyć mnie poprawnie korzystać z uroków spacerków na smyczy. To jest zatem do przećwiczenia, najlepiej w solidnych szelkach antyucieczkowych lub takich typu „guard”. Jeśli już przełamiemy pierwsze lody, to gwarantuję Ci, że ta nauka pójdzie szybciutko, bo mądra ze mnie sunia, znam parę komend, więc i to powinno pójść gładko.

Szukam Człowieka, który zobaczy we mnie przyjaciółkę, jeszcze zanim ja zdążę w nim dostrzec bratnią duszę i nie zniechęci się moją ostrożnością. Wiesz, cierpliwość jest cnotą, a ja tę cierpliwość wynagrodzę Ci najpiękniejszą psią miłością, na jaką tylko zasługuje Człowiek.

Pozdrawiam,
Steffa


 

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

 Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.