Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

SZAKIR

Pies rudy na zielonym tle.

PIESEK SZAKIR OK. 10 LAT 616093901355279 (208/22)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: C-16

EW. ADOPCJA MUSI BYĆ POPRZEDZONA KONSULTACJĄ ZE SCHRONISKOWYMI LEK. WET.


SZYBKA ŚCIĄGA:

– łagodny, spokojny, powolny, wyciszony
– początkowo niezainteresowany Człowiekiem, dziś intensywnie zabiega o uwagę
– wymaga stałej pielęgnacji sierści, ale bardzo to lubi
– dobrze chodzi na smyczy, lubi spacery
– akceptuje inne psy, ale potrafi szczekać na nie, kiedy jest zazdrosny o Opiekuna


Dzień dobry, jestem Szakir. Kiedyś nazywałem się Rudzik, ale tylko Ci, którzy mnie zauważali, tak na mnie mówili – sąsiedzi, przypadkowi Ludzie o dobrych sercach. Mojego imienia domowego nie pamiętam, tak samo jak nie pamiętam domowej troski, uwagi, miłości… Właściwie to ja nigdy takiego prawdziwego Domu nie miałem, większość życia korzystałem z łask przypadkowych Przyjaciół.

14 lipca 2022 roku okazał się przełomowym w moim życiu dniem – uległem wypadkowi. I znów, jedynymi Ludźmi, którzy przejęli się moim stanem byli przypadkowi Przyjaciele z firmy, gdzie czasem przychodziłem pracować jako parkingowy w zamian za posiłek. Przyjaciele ci udzielili mi pomocy i przekazali pod skrzydła Promyka, gdzie rozpocząłem długą i mozolną walkę o życie.

Udało się! Dziś, kiedy się sobie przyglądam, mam wrażenie, że nigdy nie wyglądałem lepiej. Regularne posiłki, pielęgnacja, czujne oko Opiekunów… Czy można od życia chcieć więcej?

Podobno można! Podobno istnieją Domy, które się troszczą, kochają, pielęgnują, leczą… Uwierzycie? Tyle czasu uważałem, że życie powsinogi wagabundy jest mi pisane, a dziś… dziś sądzę, że zasługuję na więcej.

Jestem na wskroś łagodnym, spokojnym, zrównoważonym misio-psem. Bardzo lubię spacery, uwielbiam węszyć. To tutaj, w Schronisku, nauczyłem się kochać Człowieka – choć początkowo przychodziło mi to z trudem. Dziś to nawet szczeknę zachęcająco, kiedy ktoś mija mój boks, bo przecież warto wyprosić sobie czasem to pięć minut więcej ludzkiej uwagi. Inne psy toleruję, ale nie mam jakiegoś wielkiego zapędu do utrzymywania psio-psich relacji. Bywa, że robię się zazdrosny o mojego Człowieka i szczekam odstraszająco na inne ogoniaste.

Choć moje zdrowie znacznie się poprawiło, odkąd trafiłem tutaj, to wciąż pamiętać trzeba, że jestem wiekowym psem, a ciężar lat zaniedbań odbił swoje piętno na moich mięśniach i stawach. Zdecydowanie nie powinienem już używać schodów, żeby dostać się do domu. Będę wymagał też konsekwentnej pielęgnacji, aby moja sierść utrzymała dobrą kondycję.

Każdy, kto mnie tu widzi, mówi, żem taki miś, a nie pies. Że urodę mam jak bajkowy pluszak. Może i tak, sam nie wiem. Faktem jest, że uwagi i miłości będę potrzebował zdecydowanie więcej niż pluszowe misie – szukam więc wyłącznie Domu gotowego uwierzyć, że jestem wart całej tej miłości, troski i uwagi.

Pozdrawiam,
Szakir


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą