SZIRA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA SZIRA OK. 10 LAT 616093900048749 (341/20)
WIELKOŚĆ: DUŻA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: 4
EW. ADOPCJA PO KONSULTACJI Z LEKARZEM WETERYNARII

SZYBKA ŚCIĄGA:
– emocjonalna, pojętna, ostrożna
– potrzebuje czasu, żeby zaufać
– dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne, ale potrafi postraszyć zębami, jeśli coś ją zaboli
– chętnie chodzi na spacery, dobrze korzysta za smyczy
– sunia mieszkaniowa, nie najlepiej znosi warunki schroniskowe
 


 
Dzień dobry, nazywam się Szira i to imię noszę od małego. Od małego też żyłam w cieple i miłości. Zadbana, ukochana, doceniona… Niestety – tego wszystkiego już nie ma. Moja Opiekunka nie mogła dłużej sprawować nade mną opieki i nasze drogi musiały się rozejść. Tęsknię, tęsknię strasznie…
 
Początkowo mój pobyt tutaj naznaczony był wyszczerzonymi zębami i ostrzegawczym szczekaniem. Bardzo nie chciałam nowych znajomości, nie chciałam, aby ktokolwiek się do mnie zbliżał, chciałam, żeby wróciło to, co z dnia na dzień zostało mi odebrane… W końcu pojęłam, że to niemożliwe i postanowiłam dać szansę Losowi. Jeszcze raz.
 
Kiedy już zaufam, to łatwo przywiązuję się do nowych Ludzi. Jednak na moje zaufanie trzeba sobie zapracować… Raczej nie przepadam za dziećmi, źle mi się kojarzą i unikam kontaktu z nimi. Nagłe ruchy w moim kierunku potrafię też traktować jako zagrożenie, więc nie sprawdzę się w Domu z maluchami.
 
Na spacerach jestem czujna i uważna. Spacerować lubię i ciągle mam siły na dłuższe przechadzki. Cenię sobie spokój przyrody oraz możliwość skorzystania z dobrodziejstw zbiorników wodnych. Jednak w spacerach za najlepsze uważam powroty – powroty do ciepłego Domu, na dywan, na kanapę… Jestem mieszkaniową sunią i to w warunkach domowych najchętniej się relaksuję.
 
Jestem pojętną dziewczyną, bardzo wyraźnie potrafię komunikować swoje potrzeby i przeważnie nie mam problemów z rozumieniem intencji ludzkich. I tak jak przy głaskaniu, gdy coś mnie zaboli, potrafię się zdenerwować i okazać niezadowolenie, tak przy rehabilitacji, na którą ostatnio się wybrałam, od razu zrozumiałam, że to wszystko, co wokół mnie się dzieje, dzieje się dla mojego dobra.
 
Szukam Domu, który doceni mnie taką jaka jestem i pomoże mi godnie przejść przez jesień życia. Bardzo nie chciałabym spędzić zimy w budzie. A czy spędzę… to niestety nie zależy ode mnie, a od Ciebie.
 
Czekam,
Szira
Ps. zostałam objęta wirtualną adopcją przez:Izabelę  i Emilię Ignatowskie. Dziękuję

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.