SZNAPI

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK SZNAPI OK. 7 LAT 616093900977294 (324/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
BOKS: A-4

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, kontaktowy
– pięknie chodzi na smyczy
– zachowuje czystość w boksie
– przyjaźnie nastawiony do innych psów
– wymaga regularnej pielęgnacji sierści

Dzień dobry, jestem Sznapi i jestem bardzo grzecznym psem. Trafiłem tutaj z Olszynki na początku sierpnia. Jak to się stało, że nikt mnie nie odebrał? Doprawdy… nie wiem. Zawsze starałem się być najlepszym psem na świecie! Widocznie nie trafiłem na kogoś, kto by to docenił…
 
Na spacerach jestem psem, którego obecność na smyczy trzeba kontrolować. I to nie dlatego, żem uciekinier, ale dlatego, że tak ładnie i lekko stąpam zaraz przy nodze Opiekuna, że zapomnieć można, że na końcu smyczy jestem! Panowie i Panie, staram się jak mogę! Jeśli chodzi o przygotowanie do spaceru, to też bajka – grzecznie ubieram szelki, a na pieszczoty odpowiadam najczęściej wywalonym do głaskania brzuchem. Taki już jestem.
 
W moim boksie trzymam czystość i kocyki wszystkie szanuję. I choć czasem frustruję się na kolegę za siatką, to staram się emocje przepracowywać w myślach – nie wyładowuję ich na wystroju wnętrza mojej sypialni. Zdecydowanie jestem psem mieszkaniowym, choć wolałbym za ścianą mieć spokojniejsze towarzystwo niż tutaj.
 
Nie myśl sobie jednak, żem aspołeczny bubek. Lubię inne psy, staram się zachowywać klasę w kontaktach z innymi czworonogami i zwykle witam kolegów uprzejmym skinieniem kity. Póki co nie miałem tutaj okazji na zacieśnienie jakichś międzypsich znajomości, ale raczej kulturalny ze mnie gość.
 
W interakcji z Człowiekiem najbardziej cenię sobie wspólne przechadzki. Piłeczki i wybiegi to raczej nie moja bajka. Spacerki – to jest to. Chętnie poprawiłbym swoją, wstyd się przyznać, kiepską kondycję, aby nasze wspólne wycieczki mogły być coraz dłuższe i dłuższe!
 
Jeśli myślisz sobie, że chciałbyś zaprosić mnie do swojego Domu, musisz wziąć pod uwagę, czy podzielisz ze mną moją drugą po spacerkach pasję – fryzjerstwo. Bo widzisz, o moją fryzurę to trzeba dbać. I to nie raz na miesiąc, a codziennie. Zdecydowanie będę potrzebował Twojego wsparcia w higienie sierści, bo golenie tak pięknej szaty uważam za skandal (i niezdrowe to dla takich psów jak ja).
Także oto i ja. Mam nadzieję, że udało mi się kogoś ująć moim opisem.
Czekam niecierpliwie!
Pozdrawiam,
Sznapi

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 
 
 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.