SZPAKU

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK SZPAKU OK. 5 LAT 616004900213695 (644/16)

WIELKOŚĆ: ŚREDNI

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: A-11


 

szybka ściąga:

– lubi zabawę piłkami

- wesoły, łagodny, otwarty

– lubi towarzystwo człowieka

- dobrze znosi pielęgnację


Cześć, na imię mi Szpaku, gdyż trafiłem tu z ulicy Szpaki. Zostałem zabezpieczony przez dzieci na klatce schodowej, gdyż biegałem samotnie po osiedlu. Odebrały mnie służby miejskie i przywiozły do schroniska. Miałem czip, ale moja Właścicielka nigdy po mnie nie przyjechała. Z tego co się udało ustalić, niejednokrotnie byłem wypuszczany na samotne wędrówki i uległem niejednemu wypadkowi. Cóż… to chyba nie było życie usłane różami i nie takie jak być powinno.

W schronisku dałem się poznać jako pies otwarty, wesoły, łagodny. 

Dotyk znoszę bardzo dobrze, zabiegi pielęgnacyjne nie stanowią dla mnie żadnego problemu. Pomieszczenia zamknięte znam i dobrze się w nich czuję. 

Na wybiegu czerpię radość z biegania i węszenia. Uwielbiam zabawę piłkami i szarpakami. 

Na smyczy chodzę poprawnie, choć nadal potrzebuję nauki, gdyż zdarza mi się mocno ciągnąć. Ja po prostu chcę być wszędzie i szybko ;)  

Na koty reaguję jak mi instynkt podpowiada, chcę je dopaść, więc nie nadaję się do domu z tymi osobnikami. Jestem raczej typem jedynaka, bo i z niektórymi psiakami wchodzę w słowne potyczki. Nie miałem jednak okazji poznać ich w bliższych kontaktach.

Jakiego domu szukam?

Takiego, który będzie dla mnie wsparciem, a ja będę miał w nim zapewnione podstawowe potrzeby. Nie dla każdego znaczy to to samo. Chciałbym mieć normalny dom. Z człowiekiem, który pójdzie ze mną na spacer, pobawi się i przytuli. Nie chcę żyć jak kiedyś, samotnie, choćby na papierze widniało, że mam dom i Opiekuna. Nie chcę się martwić tym jak zdobyć pożywienie, jak przejść przez ulicę bez wypadku.

Chcę być czyjś, kochany i zaopiekowany.

Pozdrawiam, Szpaku

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska 


Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.