TARMUSZEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK TARMUSZEK OK. 7 LAT 616093901274042 (292/20)
WIELKOŚĆ: PONIŻEJ ŚREDNIEJ
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: A-4
W PROCESIE ADOPCYJNYM

SZYBKA ŚCIĄGA:
– lubi towarzystwo innych psów
– zna podstawowe komendy
– delikatny, wycofany – potrzebuje spokoju
– dobrze czuje się w pomieszczeniach

Cześć, mam na imię Tarmuszek i to już znaczy dużo!… MIEĆ IMIĘ! Przecież jeszcze rok temu byłem jedynie numerem… Jednym z wielu numerów. Tak, tak… Dziś trudno w to uwierzyć, ale przyjechałem tutajz okropnego miejsca, z Radys, gdzie wszystkie zwierzęta były jedynie numerami. Dziś mam imię – i to jakie! Imię z dwóch imion – imię z imion Taro i Muszka, imion psiaków Wolontariuszki, która dojrzała mnie w Radysach pod stertą dech, które miały służyć mi za budę!
 
Trochę to trwało zanim zrozumiałem, że imię znaczy więcej niż numer – że znaczy wolność od strachu, miłość, przyjaźń, zaufanie, radość… Znaczy, że komuś na Tobie zależy. Teraz czuję, że jestem gotów, by Wam o sobie opowiedzieć. Będzie to opowieść o tym, jak wpłynęło na mnie to miejsce, gdzie nie było imion i to drugie miejsce – gdzie dostałem aż dwa imiona. Opowiem Wam o sobie, a Wy czytajcie między wierszami.
 
Jak się pewnie domyślacie, początki nie były zbyt łatwe. Byłem bardzo wycofanym psem, który bał się praktycznie wszystkiego, a jedynym miejscem, które uważałem za bezpieczne był najdalszy zakamarek budy. Tylko dzięki wytrwałości i cierpliwości moich Opiekunek tutaj, jestem dziś tym Tarmuszkiem, którego widzicie na zdjęciach – uśmiechniętym i gotowym na Dom.
 
Choć wciąż nie należę do najpewniejszych siebie psów, to unikam konfliktów z pobratymcami. Ba! Lubię spacery w gronie innych psów, a nawet zamieszkałem z jednym kolegą w boksie. Dogadujemy się świetnie i wspieramy nawzajem.
 
W boksie zachowuję czystość i porządek. Nie jestem fanem głasków, ale je akceptuję i głęboko wierzę, że z czasem, w moim własnym Domu, uda mi się i ten lęk przełamać całkowicie.
 
Na spacery muszę chodzić w szelkach, ze względu na to, że potrafię się czasem wystraszyć nagłych dźwięków, ale wiedz, że ruch uliczny nie jest mi straszny. Nauczyłem się już tego jednostajnego hałasu miasta.
 
Nauczyłem się tu też podstawowych komend. Umiem zrobić „siad” oraz „siad z łapką”!I to często przed podaniem komendy!Taki jestem wyszkolony, że się w myślach czytać nauczyłem, uwierzysz? A najlepiej w myślach czytam, kiedy masz w ręku smaczka… przepadam za nagródkami!
 
Bywa czasem tak, że miewam wrażenie, że już wystarczająco zasłużyłem sobie na największą nagrodę, której może oczekiwać pies – na DOM. Ciocie tu mówią, że taki DOM to jest najlepszy smaczek świata, a ja im wierzę z całego psiego serduszka.
Szukam więc tego Domu: wyśnionego, wymarzonego, cierpliwego i otwartego na życie z takim pieskiem jak ja – pieskiem z bogatą opowieścią.
Czekam,
Tarmuszek
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.