Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

THOR

Rudy pies biały krawatem portret na niebieskim tle

PIESEK THOR OK. 2 LATA 616093901926865 (368/22)

WIELKOŚĆ: DUŻY

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA; TAK

BOKS: K-2


 

SZYBKA ŚCIAGA:

wesoły, nieokrzesany, otwarty, radosny
– energiczny – potrzebuje dużo ruchu
– będzie potrzebował mądrej nauki od podstaw
– akceptuje inne psy
– bardzo silny i szybki – świetnie sprawdzi się w psich sportach


Siema, jestem Thor! Mój patron to bóg burzy, piorunów i sił witalnych – przyznać muszę, że imię to bardzo dobrze oddaje to, kim jestem, bo w życiu to chyba tylko sił witalnych mi nie brakuje!

Bo brakuje mi trochę ogłady. Bywam nieokrzesany, kiepsko chodzę na smyczy, skaczę, brykam, biegam i szaleję, a w szaleństwie tym umiarkowania nie znam.

No i brakuje mi też towarzystwa. A przecież uwielbiam Ludzi i inne psy, kocham się bawić i być zabawiany. Z Człowiekiem najlepiej dogaduję się poprzez zabawę właśnie, ciężko mi więc godzić się na to, że życie tu wiąże się z limitowaną obecnością Ludzi i innych psów…

Brakuje mi też ruchu! Oj tak, aktywny jestem bardzo. Uwielbiam biegać, spacerować, zwiedzać nowe tereny. Kocham sport w każdej jego odmianie.

Brakuje mi również jasnych wytycznych – zdaje mi się, że dotychczas ludzie, z którymi przebywałem, nie do końca poprawnie interpretowali zagadnienie „wychowania psa”. Efekt tego taki, że nie umiem nic. I choć miłości, entuzjazmu, ciepła i ufności we mnie ogromy… to mądrości życiowej jakoś tak niewiele udało mi się do tej pory zaczerpnąć.

Ale najbardziej, najmocniej i najczęściej… to brakuje mi po prostu Domu. Domu świadomego konieczności pracy z psem, konieczności zaspokajania jego potrzeb, konieczności miłości mądrej, takiej z zasadami. Bo tylko taki Dom sprawi, że w życiu już niczego nie będzie mi brak.

Znasz może taki Dom?

Pozdrawiam,
Thor


 

Opis przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.