TOFIK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES TOFIK OK. 7 LAT 616099000006105 (288/19)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: C-2

­SZYBKA ŚCIĄGA:
– energiczny i żywiołowy
– zna podstawowe komendy, szybko się uczy
– szybko nawiązuje relację z człowiekiem
– dobrze czuje się w pomieszczeniach, zachowuje czystość
– na smyczy ciągnie

Cześć! Jestem Tofik!
Jak widzisz – wypisz-wymaluj ze mnie pinczer miniaturowy! I też właściwie specyfika rasy mogłaby być moją charakterystyką tutaj. Ale ja chciałbym, abyś oprócz rasy i pięknego pysia dostrzegł we mnie przede wszystkim przyjaciela!
 
Żywiołowy, skoczny i ruchliwy ze mnie kawaler. Jakoś tak się utarło, że pinczerki są dobrymi towarzyszami osób starszych, jednak ja chciałbym zaprzeczyć temu stereotypowi… Moja potrzeba aktywnego wypoczynku jest tak duża, że najlepiej sprawdziłbym się u boku młodej, dynamicznej rodziny, która ceni sobie wycieczki, wyprawy i przygody. Ja niczego się nie boję, wierzę, że świat stoi przede mną otworem!
 
Bez odpowiedniej dawki ruchu na stałe pozostaje w „trybie czuwania”, z którego wytrącić może mnie każdy najmniejszy bodziec. Potrzebuję więc ruchu i emocji, aby w domowym zaciszu móc odpocząć, wyłączyć wiecznie galopujące myśli i rozluźnić naprężone mięśnie.
 
Pinczerki to temperamentne stworzenia. Ja też taki jestem, choć (również wbrew stereotypom) wcale nie jestem jakiś gryźliwy, złośliwy czy tam wredny… Nie! Ja po prostu bywam uparty, potrafię wymuszać (głośnym szczekaniem), ale i przy mądrym Przewodniku szybko łapię, co mi wolno, a czego nie.
 
Szukam więc Domu, który niekoniecznie zna się na rasie, ale może bardziej zna się na aktywnym wypoczynku i rozumie potrzeby mocno energicznych piesków. Mam umysł stworzony do działania, nogi stworzone do biegania i duże uszy czujne na każdą Twoją komendę! Chodź, zmienimy stereotypy, pokażemy światu, że pinczer to doskonały towarzysz dynamicznej i nowoczesnej rodziny!
Pozdrawiam,
Tofik

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.