Ułatwienia dostępu

Logo Schroniska Promyk

Na skróty

Ważne telefony

Lokalizacja schroniska

TORO

DSC_4097

PIESEK TORO OK. 8 LAT 616093900465107 (133/23)

SZCZEPIENIA: TAK

KASTRACJA: TAK

BOKS: 16


SZYBKA ŚCIĄGA

  • karny,
  • zna komendy,
  • dobrze chodzi na smyczy,
  • fajnie współpracuje z przewodnikiem (szczególnie mężczyźni)
  • lubi spacery,
  • „nakręca” się na wodę,
  • w sytuacjach stresowych „goni” swój ogon,
  • nie toleruje małych psów.

Witam,

Do schroniska trafiłem w kwietniu tego roku.

Mój opiekun zmarł i nie miał kto się mną zająć. I tak właśnie znalazłem się w schroniskowym kojcu. Nie powiem, jak dla większości psiaków tak i dla mnie to był szok i trauma.

Na początku byłem bardzo wypłoszony i nieufny. Panujący tu hałas powodował u mnie jeszcze większą panikę.

Potem okazało się, że moje ” nakręcanie” się na wodę podczas mycia boksu tez stanowiło dla obsługi nie lada problem.

Na szczęście trafiłem tu na miłośników rasy której jestem reprezentantem i to spowodowało, że powoli przyzwyczaiłem się do tego miejsca i trochę lepiej znoszę pobyt tutaj.

Lubię chodzić na spacery. Podczas nich nie wzruszają mnie ani latające w pobliżu samochody, ani rowery, ani tym bardziej samochody. 

Lubię się poprzytulać, posiedzieć w kojcu z opiekunem. To są te momenty kiedy jest mi względnie dobrze i zaczynam nieśmiało wierzyć, że być może i mój los ulegnie poprawie.

Mam też problem. Kiedy ilość bodźców jest zbyt duża i przerasta mnie, to ganiam za swoim ogonem. Jednak bardzo łatwo jest mnie wyprowadzić z tego stanu. Wystarczy jedna komenda.

Mam świadomość, że takie psy jak ja budzą respekt i nie cieszą się dobrą sławą, ale liczę na to, że znajdą się świadomi opiekunowie, którzy wiedza jak prowadzić prawidłowo takiego psa jak ja.

Czekam na Was,

Toro.


Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z Promyka masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.