TUGA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA TUGA OK. 1 ROK 616093901926602

WIELKOŚĆ: ŚREDNIA

SZCZEPIENIA: TAK

STERYLIZACJA: TAK


Szybka ściąga:

- łagodna, bywa ostrożna w pierwszym kontakcie, lecz prędko otwiera się i okazuje ufność

– bardzo lubi towarzystwo człowieka i dotyk

- dobrze czuje się w pomieszczeniach –

uwielbia ruch, bieganie, zabawy piłką

– bardzo żywiołowa, energiczna

- bywa zazdrosna o zabawkę wobec drugiego psa

– silna i ciągnie na smyczy


Hej, mam na imię Tuga. Moje imię nawiązuje do malowniczej i tajemniczej rzeki, zwanej królową rzek żuławskich. Ja też skrywam tajemnice i trochę w życiu tułałam się meandrującymi ścieżkami. Mówią mi też Tusia, choć maleńka nie jestem i Tuguncja – brzmi jak elegancja.

Trafiłam do Promyka pod koniec czerwca 2022 roku.

Zostałam porzucona przez dotychczasowych „opiekunów”, dla których stanowiłam rekwizyt wykorzystywany do żebrania – godzinami musiałam leżeć w bezruchu pod sklepami. Na szczęście ten rozdział mojego życia jest już zamknięty. Na początku, gdy znalazłam się w schronisku, towarzyszyły mi strach i niepewność.

Moje obawy szybko zostały rozwiane przez ludzi, którzy się mną tutaj opiekują i otaczają sympatią. Zrzuciłam z siebie skorupę lęku. Teraz czuję się lubiana i bezpieczna.

Cioteczki wolontariuszki mówią, że istny ze mnie wulkan energii i że zarażam swoim entuzjazmem. Uwielbiam kontakt z ludźmi. Tańczę z radości na widok znajomych osób, domagam się głasków i pieszczot, chętnie też spałaszuję smakołyk, jeśli zostanę poczęstowana. Dobrze dogaduję się z innymi psami.

Preferuję te spokojne, nienachalne.

Zdarza mi się (bardzo rzadko) być zazdrosną o zabawkę, która akurat wpadnie mi w oko i wówczas zdecydowanie daję znać psiemu kompanowi, że chcę ją mieć – natychmiast. Wobec ludzi tak się nie zachowuję. Na smyczy chodzę OK. Czasem bardzo przyzwoicie, ale zdarza mi się bardzo mocno ciągnąć. Spieszno mi na łąkę, na wybieg.

Ponad wszystko uwielbiam spacery, ruch, bieganie i zabawy. Znam kilka komend. Pojętna ze mnie istotka. Dobrze czuję się w pomieszczeniach zamkniętych. Siedzenie w boksie to nie moja bajka. Szukam domu z prawdziwego zdarzenia i kochającego opiekuna, który obdarzy mnie przyjaźnią, dla którego będę ważna.

Marzy mi się ktoś, kto będzie miał czas na wspólne wędrówki, zabawę i harce, naukę i odpoczynek.

Przyjedź do Promyka, poznajmy się!

Pozdrawiam serdecznie Tuga.


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.