ULĘGAŁKA

Napisany przez identek . W dziale KOTY GALERIA

KOTKA ULĘGAŁKA OK. 10 LAT
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK

Krótka ściąga:

  – czuła, miziasta seniorka
 - uwielbia wtulać się w człowieka
 - cicha i grzeczna
 - testy FIV i FELV negatywne
 - adopcja po konsultacji wet.

Cześć, mam na imię Ulęgałka, choć niektórzy nazywają mnie tutaj Mamą. Ulęgałka – bo jak taka gruszeczka tutaj spadłam i leżę, czekając na mój dzień i odmianę losu ( a wylegiwać się w cieple lubię, oj lubię!). Mama – bo trafiłam tu w wysokiej ciąży w stanie zagrożenia życia.
 
Musiałam być kiedyś domową koteczką, bo moja słodycz i ufność w stosunku do ludzi nie zna granic. Szkoda tylko, że ci, którym ufałam nie zadbali o pozbawienie mnie możliwości rozrodu. Brak kastracji nieomal skończył się dla mnie tragicznie. Ludzie, jak długo jeszcze trzeba Wam o tym trąbić? Przecież my się same do lekarza nie zaprowadzimy! Ile trzeba jeszcze cierpienia, strachu i bólu, żebyście to zrozumieli?
 
Ja natomiast wciąż w stosunku do człowieka jestem wcieloną słodyczą. Co mi tam spacerki! Co mi tam zabawki! To, czego pragnę, to Twoja obecność i to, bym mogła wtulić się w Ciebie jak najmocniej. Jestem stworzona do domowych pieleszy, codziennej troski i miękkiej puchatej podusi na fotelu czy kanapie. Przeszłam już swoje, przebolałam, to teraz poproszę Los i Ciebie o najlepsze, spokojne, wolne od głodu i strachu lata. Po moich przygodach i poniewierce zostały mi jeszcze pozostałości gałki ocznej do usunięcia ( panie doktor czekały, aż minie stan zagrożenia życia). No wtedy, to już będę tak śliczna i gotowa do wyjścia, że każdy, kto mnie nie przygarnie, to niech żałuje, o. Bo takiego kota to ze świecą szukać.
 
Pozdrawiam, Ulęgałka

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.