UNO

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK UNO OK. 8 LAT 616093901353724 (109/21)
WIELKOŚĆ: MAŁY
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: B-1
SZYBKA ŚCIĄGA:
– otwarty, towarzyski
– nie lubi kotów
– potrzebuje cierpliwej nauki czystości
– dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne
 
Cześć, nazywam się Uno – Uno Goplański. Do Promyka trafiłem z resztą mojej rodziny. Tak nam się życie ułożyło… że się wszystko pogmatwało. Cóż! Nie zawsze bywa kolorowo,podobno zarówno w psim, jak i ludzkim życiu.
 
W Schronisku radziłem sobie różnie. Na początku nie dawałem się poznać z lepszej strony: uciekałem przed dotykiem, straszyłem zębami, piszczałem na widok wyciągniętej w moją stronę ręki. Trudne to były początki, ale można powiedzieć, że mam to już za sobą. Zrozumiałem, że nie tędy droga, że czasem warto zawalczyćo siebie, przełamać się i zaufać.
 
Dziś mam w sobie dużą ciekawość świata i szybko nawiązuję pozytywne relacje z Człowiekiem. Jeśli chodzi o dotyk, to nie robię scen, gdy ktoś mnie weźmie na ręce, wytrze łapki lub chce wykąpać.Nawet przyznam szczerze, że to lubię, bo wiem,że czystość to dla ludzi ważna sprawa.
Jeśli chodzi o ruch uliczny, to nie mam z tym problemów, jednakże powinienem chodzić w szelach, gdyż potrafię wystraszyć się nagłego dźwięku.
 
Wiele rzeczy się zmieniło, ale wiele pozostało, jakie były – np. kotów nie lubię całym swoim psistestwem! Natomiast w kontaktach międzypsich bywam otwarty, o ile kompan ma pozytywne do mnie nastawienie.
 
W boksie mieszkam z kolegą Tarmuszkiem i żyjemy sobie w pełnej zgodzie. Oboje sobie pomogliśmy na życiowych zakrętach. Ja go uczę otwartości na ludzi, a on mnie zachowywania czystości w boksie. No tak, tu mam pewne braki, ale wierzę, że w cierpliwym i spokojnym Domu uda nam się to wszystko wyprostować.
 
Myślisz, że mam jakieś szanse znaleźć jeszcze kiedyś swój Dom, by znów było kolorowo jak dawniej?
Mam nadzieję, że tak.
Pozdrawiam,
Uno
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.