URSUS

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES URSUS OK. 2 LATA 616093900966382 (400/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 11

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoły, łagodny, otwarty
– szczekliwy
– zna podstawowe komendy
– na smyczy zdarza mu się ciągnąć w ekscytacji
– uwielbia aportowanie
– zadaniowy, wymaga stałej pracy i zajęcia
– szuka Domu świadomego potrzeb psów aktywnych, zadaniowych

 
Cześć, jestem Ursus. Trafiłem tutaj w październiku 2020 roku z ulicy Turystycznej. Trochę się tu zasiedziałem, ale nie zamierzam zostawać na dłużej. W głowie szumi mi wiosna i zapach nowego! Nowej przygody, nowych przyjaciół i nowego życia!
 
Od razu na wstępie może zaznaczę, że jestem psem dla prawdziwych fanów (i znawców!) owczarków niemieckich. Zadaniowy ze mnie chłopak i nie ma co w bawełnę owijać – Przewodnik jest dla mnie całym światem, bez Przewodnika rozum tracę. Rozglądam się więc za Domem, który nie tylko doceni moją urodę, ale też i zadba o prawidłowe ukierunkowanie mojego temperamentu. Jestem psem pracującym, pracą będę żył, a bez niej… chyba nie chcesz wiedzieć.
 
W Schronisku rozpiera mnie energia. Każdy spacer to wielkie wydarzenie i zdarza się, że tracę rozum w pierwszych minutach po wyjściu z boksu. Wystarczy jednak drobna korekta, a ja wracam do rzeczywistości. A całą moją rzeczywistością jest mój Opiekun.
 
Z nadmiarem emocji radzimy sobie w Schronisku dwojako: po pierwsze, staramy się, aby każdy spacer zawierał elementy ćwiczeń z posłuszeństwa, po drugie, zatykamy mi pysk zabawką, co zdecydowanie poprawia moje zdolności skupienia się. I działamy! Działanie to moja natura, nie znoszę bezczynności.
 
Oprócz tego, że zadaniowy, że posłuszny i rozemocjonowany, jestem też wesoły i skory do zabawy (aport to mój ulubiony sport!). Na smyczy chodzę dobrze, ale tylko pod okiem Przewodnika z krwi i kości, co to wytłumaczy mi, że bycie breloczkiem na drugim końcu smyczy mu nie odpowiada. Nie przepadam za innymi psami, ale tutaj znowu – pyszczył do nich będę tylko, jeśli mi na to pozwolisz.
 
I co? Wierzysz, że nie zmarnujesz mojego potencjału? Wierzysz, że zajmiesz się mną dobrze? Że zapewnisz odpowiednio dużo ruchu, wysiłku i treningu? Jeśli tak, to właśnie na Ciebie czekam!
Pozdrawiam,
Ursus
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.