URWIS

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK URWIS OK. 6 M-CY 616093901926664 (289/22)

WIELKOŚĆ: PONIŻEJ ŚREDNIEJ

SZCZEPIENIA: TAK

BOKS: C-1

W PROCESIE ADOPCYJNYM


SZYBKA ŚCIĄGA:

– żywiołowy, ciekawski,

- otwarty,

– uwielbia Ludzi,

- dotykalski, pozwala brać się na ręce

– bystry, szybko się uczy

– poszukuje Opiekuna, który pomoże mu wyrosnąć na zrównoważonego psa.


Cześć, mam na imię Urwis.

Jestem psim dzieciakiem, które uwielbia zabawę i dokazuje na całego.

Żywiołowy ze mnie rozrabiaka, skory do harców.

Z pasją godną wielkiego projektanta wnętrz przearanżowuję wyposażenie swego „domku”, po swojemu „układam” kocyki i posłania. Co się przy tej pracy pobawię, to moje. Wszystko mnie ciekawi. Do nowych rzeczy podchodzę jednak ostrożnie, z rozwagą.

Kiedy podczas spaceru coś mnie zaniepokoi lub zaintryguje, staję jak wryty i z dystansu, z wielkim zaciekawieniem przyglądam się, bacznie obserwuję nową osobę, zwierzę lub zjawisko. Zrozumiałem już ceremoniał przygotowania do wyjścia na spacerek – należy pozwolić założyć sobie szelki i podpiąć smycz.

Całkiem nieźle chodzę na smyczy.

Wciąż uczę się cierpliwości i opanowania. A niełatwa to sztuka dla takiego szkraba, jak ja. Zdarza mi się czasem niecierpliwić, nawet mruknąć coś pod nosem z ekscytacji, bo chcę pędzić odkrywać, wąchać, biegać. Nie ma we mnie agresji, złości, jestem wciąż jeszcze malcem-wiercipiętą. Do schroniska trafiłem jako 3-3,5 miesięczny szczeniaczek. Słaby to start w życie, od razu zostać sam jak palec, bezdomny.

Drzemie we mnie spory potencjał, szkoda byłoby go zmarnować. Z wielką nadzieją wypatruję zatem nowej odpowiedzialnej rodziny, która nauczy mnie wszystkiego, pokaże mi świat, pomoże rozwinąć skrzydła i wyrosnąć na wspaniałego psa.

Pozdrawiam, Urwis.


Opis przygotowany przez wolontariat schroniska

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.