WĘGIELEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIES WĘGIELEK OK. 5 LAT 616093901355595 (370/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 38

SZYBKA ŚCIĄGA:
– lubi zabawy piłką
– dobrze znosi zabiegi pielęgnacyjne
– delikatny, wycofany – potrzebuje spokoju
– dobrze czuje się w pomieszczeniach

 
Cześć, na imię mi Węgielek.Wiem, myślicie, że to dlatego, że jestem czarniutki jak węgiel? To też!Ale to nie wszystko…Mam w sobie prawdziwe ciepło i dar rozpalania ludzkich serc, a moje bursztynowe oczy topią granice nieśmiałości.
 
I… chodzi mi tu bardziej o moją nieśmiałość w stosunku do ludzi. Bo wbrew pozorom, byłem i trochę jeszcze jestem wycofanym pieskiem. Być może jest to trochę wina mojego poprzedniego życia…Raczej nie było lekkie i przyjemne. Na początku bałem się nawet dotyku i ludzkich kroków w moją stronę. Kuliłem się, ale nigdy nie pokazałem zębów. To nie leży w mojej naturze. Co to, to nie. Po prostu ogarniał mnie strach. Bałem się nawet bawić rzuconą mi piłeczką – jakbym był kiedyś karcony za to, że mam chwile psiej szczęśliwości w zabawie. 
 
Ale teraz już jest dobrze! Z czasem zrozumiałem, że nie każdy człowiek jest taki sam.Tu spotkałem jedynie dobrych ludzi, którzy pomogli mi uporać się ze moimi lękami.
 
Teraz uwielbiam spacery i bardzo ładnie chodzę na smyczy. Na wybiegu szaleję z piłeczką, nawet umiem sam ją sobie rzucić i złapać. Chętnie też przytulam się do Opiekunek.
 
Zabiegi pielęgnacyjne znoszę z cierpliwością. W pomieszczeniach zamkniętych zachowuję się wzorowo, umiem się wyciszyć i grzecznie poczekać. Na psie znajomości mówię TAK i jestem wobec psich towarzyszy pozytywnie nastawiony. Choć wiadomo, nie każdego trzeba lubić, więc zawsze należy mieć w głowie to, że przyjaciół to się sobie wybiera.
 
Rozgadałem się trochę, a ogólnie to cichy ze mnie piesek ichyba jeszcze nikt nie słyszał, żebym szczekał. Uwierzysz?
 
A! Nie wiem czy wiecie, ale udowodniono, że diamenty powstają z węgla, więc można powiedzieć, że wewnątrz mnie tkwi diament, który czeka, żeby go wydobyć. Myślę, że ja już jestem na to gotowy.
Szukam tylko Domu cierpliwego i spokojnego, w którym nikt nie podniesie na mnie ręki, ani głosu. Który doceni moją delikatność i kruchość, a ja postaram się być w takim Domu najlepszym Przyjacielem. Prawdziwym klejnotem rodzinnym – z diamentową duszą i bursztynowymi oczami.
Pozdrawiam,
Węgielek
Ps. zostałem objęty wirtualną adopcją przez: Annę Jarosz. Dziękuję
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.