ZBYSZEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK ZBYSZEK OK. 1,5 ROKU 932001000586109 (51/19)
WIELKOŚĆ: ŚREDNI
SZCZEPIENIA: TAK
KASTRACJA: TAK
BOKS: 4

SZYBKA ŚCIĄGA:
– bardzo energiczny, silnie rozemocjonowany
– potrzebuje Przewodnika, który nauczy go się wyciszać
– łagodny i przekupny: zna komendy, ale wykonuje je jedynie za smaczka
– ciągnie na smyczy
– akceptuje inne psy

Cześć, jestem Zbyszek! Jak to mówią – kumpel ze mnie fajny, ale psiak nieogarnięty. Czekam tutaj więc na kogoś, kto ma łeb na karku, siłę w rękach i mocne postanowienie pracy z psem, abym mógł któregoś dnia przedstawić się jako Zbyszek Ogarnięty.
 
Jestem wesoły i bardzo, bardzo, bardzo emocjonalny. Miewam problemy ze znajdowaniem ujścia dla emocji, zatem Twoją rolą będzie nauczyć mnie wyciszać się. Jak problemy te się objawiają? Nieskoordynowanym skakaniem, tańcem i podskokami na Twój widok, a czasem szczerzeniem zębów na inne psy. Nie – nie jest to agresja, inne psy akceptuję i nawet w boksie z jednym mieszkam. Po prostu emocji siedzi we mnie tyle, że czasem głowa nie zdąży wymyślić, jak zachować się poprawnie, a ciało już coś robi… I to nie zawsze coś mądrego.
 
Na smyczy ciągnę, oj, prę do przodu, jakbym przed końcem świata uciekał. W trakcie pierwszych spacerków będzie Ci więc potrzebna krzepa i żelazne nerwy. Chętnie dam się nauczyć poprawnego zachowania na smyczy, ale wiesz… nic za darmo. W pracy ze mną sprawdzą się kieszenie pełne wonnych przysmaków.
 
Szukam Domu, który pomoże mi dojść do ładu z moją głową – tak, abym zawsze najpierw myślał, a potem dopiero coś robił. Bycie tak rozemocjonowanym nie jest fajne i może prowadzić do problemów, z którymi już sam nie będę potrafił sobie poradzić. Szukam więc kogoś, kto pomoże mi już teraz – może to Ty?
 
Pozdrawiam,
Zbyszek

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.