ZGREDEK

Napisany przez identek . W dziale Galeria

PIESEK ZGREDEK OK. 2 LATA 616093900978270 (471/20)

WIELKOŚĆ: MAŁY

SZCZEPIENIA: TAK

BOKS: 42

SZYBKA ŚCIĄGA


- wesoły, otwarty, towarzyski

- bardzo bystry, ciekawski, pojętny

- pieszczoch, lubi dotyk

- pozytywnie nastawiony do ludzi

- konieczne jest zapoznanie przy udziale znanej mu osoby – wtedy akceptacja jest prawie pewna

- bardzo pozytywnie nastawiony do innych psów

- słabo odczytuje psią komunikację

- uwielbia ruch, zabawy

- neutralny do kotów

- ciągnie na smyczy

- czytelny

- dobrze czuje się w pomieszczeniach


Hej, mam na imię Zgredek.

W literaturze Zgredek był domowym skrzatem pełniącym długoletnią służbę u rodziny Malfoyów. Okrutnie traktowany przez swoich właścicieli zdradził ich, pomagając Harry’emu Potterowi. 

Ja zostałem okrutnie potraktowany przez byłą opiekunkę. Adoptowany jako szczenię zostałem porzucony latem już jako podrostek i znów trafiłem do schroniska.

W “Promyku” dałem się poznać jako wesoły, ciekawski piesek optymistycznie nastawiony do życia. Niektórzy pieszczotliwie mówią, że mam kiełbie we łbie i pstro w głowie, gdyż bywam trochę rozkojarzony. Zdecydowanie nie jestem jednak skończonym gamoniem, o nie! Jestem pojętny, lubię się uczyć. Ambitnie i z sukcesami wykonuję rozmaite ćwiczenia, żeby stać się mądrym i zrównoważonym psem. Tylko czasem trudniej mi się skupić na Przewodniku. Wszak świat poza smutnym, zimnym boksem jest arcyciekawy. I spieszy mi się bardzo na spacer, na trawkę, węszyć, obserwować, poznawać świat, przez co na smyczy ciągnę jak lokomotywa z silnikiem odrzutowym.

Jestem bardzo entuzjastycznie nastawiony do innych psów i ludzi. Z każdym chcę się przywitać, każdego chcę obwąchać. No może z wyjątkiem kotów – nie zwracam na nie uwagi. Uwielbiam dotyk, głaski, i uwaga – kradnę buziaki. Trochę zbyt natarczywie mi komunikacja z psami i nie do końca rozumiem, gdy koleżanki, koledzy po psiemu mówią “zluzuj, koleżko” albo “odczep się, bo dostaniesz w nos”. Mam w tej dziedzinie pewne braki, dlatego warto będzie popracować nad moją biegłością psiego języka. Na szczęście poznałem tu Astaire’a – to mój najlepszy kumpel. Lubimy razem bawić się i węszyć na spacerach. Dużo też uczę się od niego

No to już coś o mnie wiesz. Dodam jeszcze, że nie nadaję się raczej na pierwszego psa. Wydaje mi się, że ktoś kto miał psa, lepiej się mną zaopiekuje. Potrzebuję cierpliwej, ciepłej i świadomej osoby, która poprowadzi mnie przez życie i będzie moim Przyjacielem. 

Jeśli jesteś jak Harry i chcesz uwolnić mnie ze schroniskowego boksu, przybywaj – zamiast czarodziejskiej różdżki wystarczą pachnące smaczki i potok dobrych słów. 

Zgredek


Profil przygotowany przez wolontariuszy schroniska.

Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą.

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.