ZOSIA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA ZOSIA OK. 4,5 ROKU 616093901348268 (187/21)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: 4
W PROCESIE ADOPCYJNYM

SZYBKA ŚCIĄGA:
– wesoła, łagodna, wszędobylska
– mocno zabiega o uwagę
– nie ma problemów z dotykiem, pozwala brać się na ręce
– nie lubi bezczynności, ciężko ją zmęczyć, wymaga dużo ruchu i zajęć umysłowych, np. węchowych lub ćwiczenia komend
– dobrze chodzi na smyczy, powinna chodzić na szelkach typu guard
– do psów bywa opryskliwa, ale potrafi zaakceptować inne zwierzę

 

Hej! Jestem Zosia! Trafiłam tutaj całkiem niedawno w okolicznościach całkiem niewesołych. Bo wiecie – bierzesz zwierzę, to weźże też odpowiedzialność za znalezienie mu dobrego Domu, kiedy Ty nie możesz się już zwierzem owym dalej zająć. Bo Schronisko to dom dla zwierząt bezdomnych, a nie niechcianych właścicielskich. Za mnie ktoś nawet tych resztek odpowiedzialności wziąć nie chciał i po odmowie przyjęcia, przywiązał mnie do bramy i uciekł w akompaniamencie przekleństw. Swoich własnych przekleństw. Chyba dodawały mu sił w ucieczce.
 
W związku z tym wszystkim średnio przejęłam się zmianą swojego statusu na „bezdomna”. Bo w sumie lepsza taka bezdomność niż życie u kogoś niewiernego.
 
Jestem wesołą, bardzo żywą, rezolutną i pełną radości sunią. Kontakt z Człowiekiem jest dla mnie bardzo ważny i nie mam problemów z nawiązywaniem nowych znajomości. Pozwalam się wszędzie dotykać, brać na ręce, ubierać w szelki, trymować, a nawet kąpać i szorować… No absolutnie nie mam problemów w kontaktach z Ludźmi.
 
Leciutkie problemy natomiast mam w kontaktach z psami. Nie jestem najlepsza w nawiązywaniu nowych międzypsich znajomości, potrafię też obszczekać bogom ducha winne psy mijane na spacerze. Nie oznacza to jednak, że nie dogadam się z pobratymcami. Dogadam! Tylko zasób moich znajomych musi być mądrze powiększany. Przy okazji! Pamiętaj, że wybiegi to nie socjalizacja.
 
Jako żem terier z urodzenia i natury, to wiedzieć o mnie musisz dwie rzeczy: po pierwsze, szybko się nudzę i często potrzebuję nowych zajęć, treningów, zagwostek; po drugie, moja sierść wymaga trymowania, szczotką się kłaczka nie pozbędziesz.
 
Szukam Domu przede wszystkim aktywnego. Otwartego na treningi z psem i długie, długie, długie piesze wycieczki. Jesteś fanem włóczęgi? Myślę, że się dogadamy! A! I żeby było jasne – tym razem szukam kogoś, kto mnie pokocha wiernie i na zawsze. A odwdzięczę się wtedy tym samym.
 
Pozdrawiam,
Zosia
 
Osoby, które rozważają adopcję kota lub psa ze schroniska Promyk proszone są o kontakt telefoniczny 58 522-37-80 w celu zarezerwowania dnia, oraz godziny wizyty.

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.