ZOSIA I ELIZA

Napisany przez identek . W dziale Galeria

SUCZKA ZOSIA OK. 1 ROK 616093900977158 (109/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: 10

SUCZKA ELIZA OK. 1 ROK 616093900977287 (110/20)
WIELKOŚĆ: ŚREDNIA
SZCZEPIENIA: TAK
STERYLIZACJA: TAK
BOKS: 10

SZYBKA ŚCIĄGA:
– łagodne, wycofane, delikatnie lękliwe
– nie znają pomieszczeń
– dobrze chodzą na smyczy, choć dopiero ją poznają
– ze względu na Elizkę, powinny znaleźć wspólny Dom

 
Cześć, jesteśmy Zosia i Eliza i szukamy swojej Rodziny Zastępczej. Wiesz, takiej właśnie jak to w telewizji było – co to nas weźmie z wszelkimi naszymi zaletami i przywarami i pokocha. Jak swoje.
 
Dlaczego prezentujemy się razem? Głównie ze względu na Elizkę, tę w okularach, bo ona z nas dwóch to totalnie sobie nie radzi w rozłące. Świata tego nowego, wielkiego, nieznanego nie rozumie i woli się mnie – Zośki – trzymać blisko.
 
Choć ogólnie to my obie zbyt odważne to nie jesteśmy. Mówią, że zachowujemy się, jakbyśmy z Księżyca spadły – dwie kosmitki takie rzucone w obcą cywilizację. Smycz – oryginalny wynalazek. Wnętrza – coś przedziwnego! Schody – no cuda jak malowane! Ludzie – trochę przerażają, choć wyraźnie starają się, abyśmy ich polubiły…
 
Mówią, że przed nami długa droga, ale tak po prawdzie, to my do końca nie wiemy dokąd ta droga ma prowadzić. W gruncie rzeczy to my nie wiemy nic. Ktoś zaniedbał proces zaznajomienia nas ze światem, w którym przyszło nam żyć i tak to teraz wielkie oczy robimy na wszystko, co przed nami los stawia.
 
Szukamy Rodziny, która zrozumie, że początkowo możemy być trochę inne. Nie będziemy lgnąć do pieszczot, bo ich nie znamy. Nie będziemy cieszyć się ze spacerków, bo nie wiemy, że są przyjemnością. Nie będziemy potrafić się bawić, żebrać przy stole, skakać radośnie, kiedy wrócisz z pracy… Wszystkiego tego ta nasza nowa Rodzina będzie musiała nas nauczyć. Będzie musiała zadbać o nasze bezpieczeństwo w tym obcym, wielkim świecie i pokazać nam go. Całego – ze wszelkimi jego zaletami i przywarami.
 
Sądzisz, że to ciężka praca? Oj, tak może być – zwłaszcza, że podwójna. Jednak gwarantujemy: dając nam szansę, zyskujesz możliwość przeżycia wspaniałej przygody i ukształtowania sobie z nas przyjaciółek dokładnie takich, na jakie sobie zasłużysz.
Będziemy czekać.
Pozdrawiamy,
Zośka i Elizka

Opis przygotowany przez wolontariat schroniska
 
Wszelkie informacje przedstawione w opisie wynikają z obserwacji zwierzęcia na terenie schroniska. Warunki domowe i praca ze zwierzęciem mogą wpłynąć na zmiany zachowania po adopcji. Adoptując z „Promyka” masz prawo do jednorazowej darmowej konsultacji behawioralnej ze specjalistą

 

Napełnij miskę

Możesz wpłacić dowolną kwotę lub wesprzeć nas w inny sposób

Strefa dzieci

Zapraszamy do zabawy
Na stronie używamy cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich wykorzystywanie. Więcej informacji znajdziesz tutaj.